„Skončili jsme první, takže jsme splnili to, co jsme si předsevzali. Řekli jsme si, že se chceme dostat o soutěž výš. A po podzimu by nám to snad mohlo vyjít. Máme ještě jednu výhodu. Na podzim jsme devětkrát hráli venku a jen čtyřikrát doma. Takže na jaře budeme hrát skoro všechno doma. Doufáme, že tak, jak jsme odehráli podzim, zvládneme i jaro a že se nám postup povede.“

Trenér má výhodu, že si nemůže stěžovat na nedostatek hráčů. Odvíjí se to od momentu, kdy kouč áčka přibere nové hráče. Ti, kteří tak často v utkáních A týmu nenastupují, dostávají pak šanci v béčku. „Spíš budeme na jaře řešit velký počet hráčů. Bude nám končit několik dorostenců a ti také někde chtějí hrát. A my chceme, aby u fotbalu zůstali, takže jim chceme dát možnost hrát,“ uvedl k personální fotbalové otázce v Hamrech Jaroslav Pekelský.

A jestli se v tak bohaté fotbalové základně rodí nová hvězda? „Kluci hrají velmi dobře. Všichni hráli za áčko, ale třeba kvůli časovým možnostem nebo pracovním povinnostem přešli do béčka. Velkou kvalitu mají všichni,“ zhodnotil obsazení trenér.

I když soutěže už skončily, volno ještě jeho svěřenci nemají. V listopadu se budou stále scházet a hrát fotbal. „Volno si dáme až v prosinci a pak částečně i v lednu. Ale na konci ledna už začneme s přípravou. Trénovat budeme na umělé trávě. Máme domluvených několik přátelských utkání. Hrát pojedeme například do Hrádku nad Nisou. A určitě budeme hrát ještě další přípravná utkání, “ plánuje Jaroslav Pekelský.

Ten zároveň působí v hamrovském sportovním areálu jako správce, pečuje o hrací plochu i o nově otevřenou inlinovou a atletickou dráhu. A že s tím je hodně práce, to potvrdil. „Nová sportoviště musíme udržovat. Dostali jsme už informace od firmy, která je realizovala, jak se o ně co nejlépe starat. Dokud to půjde, budu je udržovat tak, aby se dala co nejvíce využívat, než napadne sníh,“ dodal Jaroslav Pekelský, trenér a správce v jedné osobě. Sportovní areál je veřejností v Hamrech hodně využíván.