Hamry svého soupeře přehrávali přesnou kombinací a rychlými náběhy do křídelních prostorů. A nechyběla ani přesná koncovka. Tak se domácí dostali rychle do vedení a do poločasu navýšili skóre na 3 : 0. Ve druhé části se zdálo, že soupeř přece jen bude domácím více konkurovat. Ti ale žádné komplikace nepřipustili a přidali další branky.

Za stavu 5 : 0 dostal Trutnov možnost snížit z pokutového kopu, domácí gólman ale penaltu chytil. Hostům se pak přece jen podařilo vsítit branku a pokazit tak alespoň brankáři Hamrů čisté konto. V závěrečné minutě, těsně před hvizdem rozhodčího, přidali Hamrovští šestou branku a porazili tak svého soupeře rozdílem třídy.

trenér Zdeněk Bryscejn:

„Jsme spokojení, vyhráli jsme, zápas jsme zvládli, o výsledku rozhodlo prvních pětatřicet minut. Konec prvního poločasu byl oboustranně bez tempa. Po vystřídání jsme hru oživili a v koncovce zápasu jsme dominovali. Postoupili jsme do hlavní soutěže MOL Cupu. Jsme rádi, že si ještě zahrajeme dál.“

Hamry šly do úvodu zápasu ve stejném složení jako do minulého utkání proti Motorletu. Ve druhé prostřídali pět hráčů. Už nezkouší nic nového, jak řekl trenér, hledají už spíše optimální sestavu.

„Za týden nám začínají mistrovská utkání. Ten první hrajeme doma proti Letohradu v sobotu 5. srpna od 10,15 hodin."

Velké Hamry : Trutnov 6 : 1 (3 : 0)

Turnov – Chrastava 2:O

trenér Turnova Josef Petřík:

„První poločas byl vyrovnaný. Domácí se, jako vždycky v poháru, vybičovali. Hráli na nás ostrý presing a my jsme se přes to nedokázali dostat. V přihrávkách jsme hodně kazili a šancí jsme měli minimum. Ve druhé půli jsme zlepšili rozehrávku. V kabině padla trochu ostřejší slova. Hra i kombinace se hodně zlepšily. Důrazem vzadu jsme získávali možnosti na náběhy za obranu. “Ve druhé půli už si Turnov vytvářel více šancí a z presingu se dostával. Vytvořil si spoustu šancí, hráči chodili sami na bránu. Je s podivem, že toho neproměnili víc. Únikem Matěje Malého jsme dali i druhý gól, potvrdili jsme výhru, už jsme si ji pohlídali. „A myslíme si, že tam měla být ještě jasná penalta pro nás. Postoupili jsme do dalšího kola. A už ve středu 2. srpna hrajeme další kolo MOL Cupu. Nastoupíme proti České Lípě. Před těžkým, prvním mistrovským zápasem s Ústím nad Orlicí se dá říct, že máme ještě těžké pohárové utkání. Jinak budeme relaxovat, potřebujeme, aby se dali dohromady marodi.

V pohárovém systému už se moc netrénuje. Je potřeba, aby se kluci hlavně dali zdravotně do pořádku, aby rehabilitovali. Budeme mít jen herní, zápasovou zátěž, kondice se už nedělá. Divizi začínáme v neděli 6. srpna,“ řekl Josef Petřík.