Krajský přebor Libereckého kraje jde do svého finiše. Kolo před koncem soutěže se v Pěnčíně utkají dva přední týmy, které aktuálně v tabulce dělí pouhé tři body. Za Pěnčínem, který posbíral už 57 bodů, zaostávají Hamry B s 54 body. Třetí Sedmihorky a čtvrtý Hrádek nad Nisou mají shodně ještě o bod méně, tedy 53 bodů.

Oba sobotní soupeři, Hamry i Pěnčín, zatím procházejí jarní částí bez porážky. Fotbalisté béčka Hamrů ztratili body jen ve dvou případech, po remízách 0:0 ve Frýdlantě a 1:1 doma s Hrádkem nad Nisou. Pěnčín na jaře nebodoval naplno jen jednou, po bezbrankové remíze v Sedmihorkách.

Pokud Pěnčín v sobotu na domácí půdě zvítězí, stane se kolo před koncem vítězem krajského přeboru. Domácí fotbalisté by se ale měli mít na pozoru, protože jednu ze tří porážek v celé soutěži utrpěli právě na podzim na hřišti rezervy Velkých Hamrů, kde prohráli 2:4.

V areálu Pěnčína bude pro veřejnost v sobotu připraven tradiční servis v podobě zápasového bulletinu, tomboly i občerstvení. Výkop utkání je 3. června od 14.15. Utkání mezi prvním a druhým celkem soutěže bude řídit trojice sudích Švec, Paulus a Chládek.

„Přijďte strávit do Pěnčína pěkné fotbalové odpoledne," zvou pořadatelé i hráči pěnčínského klubu.