Úvod zápasu byl vyrovnaný, první střelu na branku poslali domácí v 8. minutě, z hranice vápna zakončoval Brož, Doubek si s jistotou poradil. O minutu na to našel dlouhým nákopem Šindelář na pravé straně Štepničku, ten ihned po zpracovní poslal centr do vápna, kde našel V. Kořínka. A domácí brankář s pomocí tyče gólu zabránil. "V dalším průběhu utkání již dominovali domácí, my jsme se nedokázali vyrovnat s terénem, kdy jsme špatně kontrolovali balon, nedokázali jsme si nahrát, byli jsme i málo důrazní v osobních soubojích. Domácí styl dlouhých nákopů přes střed hřiště jsme velmi špatně eliminovali," řekl k výkonu Desné vedoucí mužstva Petr Kopal.

FK STRÁŽ pod Ralskem – TJ DESNÁ    5 : 2  (1:0)

Osudové okamžiky zápasu:
Ve 13. minutě se po dlouhém nákopu uvolnil Biederman přes Ježka, mířil těsně vedle. V 18. minutě
zablokoval na poslední chvíli střelu Brože Ježek. O minutu nato centroval z pravé strany Biederman,
na vzdálenější tyči nepohlídal Veselouš Kistyho, který miřil do branky, Doubek se však stihl včas
přemístit a míč vyrazil. Ve 22. minutě kryl Doubek nebezpečnou střelu Brože a stále Desnou držel ve hře.
Ve 28. minutě uvolnil Mpong ve vápně nehlídaného Kistyho, který prostřelil Doubka - 1 : 0.
Ve  42. minutě si Doubek poradil s hlavičkou Mitáče. V 50. minutě vyboxoval do bezpečí balon po nebezpečném centru do vápna Doubek. V 59. minutě minul těsně desenskou branku Kisty. "V 64. minutě jsme byli málo důrazní ve vápně, v něm se nejlépe orientoval Brož, který pohotově vystřelil, Doubek se natáhl až k tyči, kde by balon kryl, ale teč změnila směr střely a míč skončil v síti - 2 : 0. O dvě minuty na to jsme opět propadli v důrazu na pravé straně. Do vápna centroval Biederman, kde byl špatně pokrytý opět Brož, který zvýšil na 3:0," popsal další okamžiky Petr Kopal.

V 70. minutě centroval z půlky hřiště do vápna balon Špivák, ve vápně byl důraznéjši Kisty a zvýšil již na 4:0. Domácí v euforii z posledních minut utkání polevili a dovolili hostům zkorigovat výsledek.
V 74. minutě Desná snížila na 4:1, po rohu proměnila závar ve vápně domácích, když z vápna
prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Skrutek. O dvě minuty později uvolnil Schmied Jeřábka, který
podstřelil nesmyslně vyběhnuvšího gólmana domácích až na roh velkého vápna - 4:2. "Škoda, že jsme
domácího gólmana neprověřili více," litoval vedoucí týmu Desné.

V 81. minutě poslal na hranici vápna k zemi unikajícího Košťála J. Kořínek, následovalo vyloučení
a přímý kop, kterého se ujal Špivák a nedal Doubkovi v desenské brance šanci a zvýšil na konečných 5:2.

Sestava Desné: Doubek, Veselouš, J.Kořínek, P.Kořínek, Ježek, Štěpnička, Pfeifer, Šindelář, Jeřábek, Skrutek, V. Kořínek.

Střídání: 31. Kovář Patrik (Šindelář)       73. Mladonický Petr (Veselouš)
              73. Schmied Vojtěch (Pfeifer)   86. Just Jan (Jeřábek)
Rozhodčí: Zlatník

ŽK:  1 : 4 (Skrutek, Veselouš, Štěpnička, V. Kořínek)    ČK: 81. Kořínek J.   diváků: 202