Fotbalistky TJ Čert Fénix se vrátily z mezinárodního turnaje Summer Women´s cup Jehnědí 2020. Akci pod širým nebem na východě Čech počasí přálo a děvčata si tak naplno užila dvoudenní pestré turnajové atmosféry.
Pořadatelé rozdělili 15 zúčastněných týmů do tří pětičlenných skupin. Hrálo se systémem každý s každým, a na základě výsledků se týmy kvalifikovaly do další fáze turnaje. Čertice hned v základní skupině narazily na silné celky. Postupně se střetly s výběrem fotbalistek hrajícím pod názvem Mix team, s největším favoritem na celkové vítězství – prvoligovými Pardubicemi, Hradcem Králové a Dobrým Polem.

TÝM PŘIŠEL O BRANKÁŘKU

„Kromě utkání s Pardubicemi, kde byl rozdíl více než znatelný, jsme ostatní zápasy odehrály velmi vyrovnané, s Mix teamem jsme remizovali, s Hradcem prohráli 0:1 nešťastným polovlastním gólem a Dobré Pole jsme porazili, což nám vyneslo celkové cenné 3. místo v nabité skupině.“, zhodnotil účinkování v základní skupině manažer týmu Jan Štol a dodal: „Je velká škoda, že se nám hned ve druhém utkání s prvoligovými Pardubicemi zranila naše mladičká gólmanka Verča Tůmová, protože jednak jí holky v bráně věří a hlavně jsme pak museli v brance střídat hráčky z pole, které nám tam potom chyběly. Ale dotáhli jsme to k úžasnému 3. místu, za což musím holky opravdu moc pochválit!“

HOLKY UDĚLALY KUS PRÁCE
Také v dalším průběhu prestižního podniku podávaly Čertice ustálené výkony a se svými vesměs soutěžně výše postavenými soupeřkami hrály vyrovnané partie. Nakonec za sebou dokázaly nechat hned pět celků, mezi kterými se nečekaně ocitl i reprezentant Slovenska ŠK Svätý Júr či divizní DFK Mnichovo Hradiště. „Jsem ohromně potěšený, že je po roce vidět náš posun. Letos naši roli absolutních nováčků se vším, co k tomu patří, převzal nově se tvořící celek Kamilovi Andílci a při porovnání našich cest turnajem byl náš další krok vpřed zřetelný. Máme pochopitelně stále na čem pracovat, ale je skutečně na čem!“, uzavřel hodnocení spokojený trenér.

KDO NASTOUPIL?
Vítězem 7. ročníku mezinárodního turnaje Summer Women´s cup Jehnědí 2020 se stal jeho největší favorit, účastník 1. ligy žen FK Pardubice.
Sestava TJ Čert Fénix: Veronika Tůmová – Michaela Třísková, Tereza Bartošová, Michaela Žižková, Tereza Hanušová, Tereza Schmidtová, Veronika Runčíková, Marie Ščuková, Eva Horáková, Lucie Fabianová, Mária Hroncová, Lucie Honzíková, Aneta Míčová a Erika Doubková.