Neskutečný příběh zažívá odchovanec mimoňské Jiskry Dan Válek, který nedávno přesídlil na Turnovsko. Jako brankář TJ Sokol Rovensko pod Troskami B, které hraje okresní soutěž Semilska, chodil občas vypomáhat také áčku, které po několika letech hraje v krajském přeboru v současné době západní skupinu krajské I. B třídy.

Po podzimní části mistrovské sezóny 2023 – 2024 však přestoupil do třetiligového FK Přepeře. Zde sice v zimě začal trénovat s tamními ligisty, ale úspěšně hájil především branku s Doubravou spojeného B týmu. Souhrou okolností se dostal také ke svému prvnímu startu v České fotbalové lize, když do druhého poločasu vystřídal za stavu 1:0 pro domácí otřeseného gólmana Truksu v utkání se Sokolem Živanice. Premiéra mu poněkud zhořkla, protože hosté v úvodu druhé části hry dvěma brankami v rychlém sledu otočili skóre ve svůj prospěch a z RTW Arény si nakonec odvezli všechny tři mistrovské body.

„Myslím, že jsem nezklamal a po konzultaci inkasovaných branek s trenérem brankářů Řemínkem, si můžu svůj debut v lize s čistým svědomím odškrtnout. Výsledek mně samozřejmě mrzí, protože asi už definitivně znamená náš sestup do divize, ale podle realizačního týmu a spoluhráčů jsem podal dobrý výkon, což mně rozhodně potěšilo, obzvlášť od klubové legendy a vedoucího mužstva Jaroslava Nesvadby,“ prohlásil poněkud svérázný gólman zachraňujících se Přepeř ještě před výjezdem na hřiště Baníku Most.

Neoddiskutovatelná přepeřská jednička Filip Truksa začal v týdnu po návratu z lékařského vyšetření trénovat a čekalo se, jak na tom bude. Nakonec v Mostě nastoupil, vychytal překvapivé vítězství a záda mu opět kryl právě Válek. Jaké pokračování bude mít tento vskutku ojedinělý příběh je tak ve hvězdách. V každém případě Danu Válkovi už jeho třetiligový start nikdo nevezme. Navíc historie českého fotbalu byla obohacena o další legendu, protože výkonnostní skok z okresní soutěže přes pět soutěžních tříd až do ČFL, sotva kdy ještě zaznamená.