Hamrovské béčko se tentokrát vypravilo v I. A třídě na hřiště soupeře. A vrátilo se se třemi body.


Hejnice – Velké Hamry B 1:3
K průběhu řekl trenér Petr Javůrek, který tým doprovázel: „Hráči, kteří nehrají za A tým nastupují za béčko. To platilo i tentokrát. Mančaft byl těmito hráči posílen, ale i tak se nám vstup do zápasu příliš nevydařil.“
Hned v první minutě si hráč Hamrů neporozuměl se svým brankářem a byl z toho gól. „To byl tedy opravdu skvělý začátek, na střídačce jsem začal trnout hrůzou. Ale naštěstí se kluci rychle oklepali, hráli dál a během sedmi osmi minut se jim podařilo vyrovnat. Autorem gólu byl Pišta Mihálik, který se výborně trefil,“ oddychl si Petr Javůrek.


Během patnácti minut získali hosté velkou převahu. A domácí se pouze bránili, fyzicky nestačili. „Je vidět, že k nám soupeři přistupují s velkým respektem. Domácí jen bránili, aby od nás nedostali hodně gólů,“ dodal kouč. Hejnice se příliš do šancí nedostávaly. Naopak Hamrovští tlačili a bylo jen škoda, že nedokázali zúročit všechny své šanci, výsledek tak mohl být pro ně ještě radostnější.


„Branek jsme mohli dát víc, ale v tom se nám moc nedařilo. Až ve třicáté minutě opět Pišta Mihálik se ukázkově zvýšil na 2:1. O poločase jsme si v kabině řekli, že hra se musí z naší strany zlepšit, zrychlit,“ řekl Javůrek. Proto ve druhém poločase Hamry soupeře ještě víc zmáčkly. Ale hejnická obrana byla nepropustná.


„A navíc výborně chytal jejich sedmačtyřicetiletý brankář, na kterého jsem koukal s obdivem, co všechno dokázal chytit. Třetí gól se pak podařilo dát opět Mihálikovi, a to z penalty. Završil tak svůj hattrick. Ale dobrý výkon podali všichni. Zápas sledovali i předseda Hnídek a trenér A mužstva Bryscejn a výkon se jim líbil. Pochvalu si zaslouží i rozhodčí,“ vyhodnotil utkání Petr Javůrek.


Hamry vedou tabulku I. A třídy s dvanácti body.