„Zimní turnaj měl dvě skupiny po čtyřech mančaftech. Liberecký Zimní pohár nám nějaké týmy vzal. Máme proto mužstva i z Jičínska a Mladoboleslavska,“ řekl o tradiční fotbalové zimní akci její hlavní organizátor Zdeněk Baudyš.

V první skupině se utkaly Lomnice, Kopidlno, Miletín a Akuma Mladá Boleslav. Ve druhé proti sobě nastoupily Železnice, Železný Brod, Semily a Hořice.

„Jsem rád, že se to takto podařilo. Nenapadlo by mě, že by se rozběhl ještě další zimní turnaj. Proto nám třeba chyběla Bělá. Vítězem jedné skupiny se stala Lomnice a bude hrát se Železným Brodem, to by vítěz druhé skupiny. Druhé skončily ve skupinách Kopidlno a Hořice, třetí Železnice a Miletín a čtvrté Semily a Akuma Mladá Boleslav,“ informoval před posledním turnajovým víkendem Zdeněk Baudyš.

„Pro Lomnici dopadl letošní turnaj dobře. Vyhráli jsme, i když sestavu jsme lepili a poslední den za nás hrál i Peruánec z Přepeř. Nastoupili jsme v jedenácti s jedním náhradníkem. Finále hrála Lomnice se Železným Brodem. Branky za domácí stříleli Mayer, Horáček Vojta a Kubánek, za hosty Myslivec. V utkání o třetí a čtvrté místo porazilo Kopidlno 3:2 Hořice. Za Kopidlno dávali Fejfar, Valnoha a Nasikovsky, za Hořice Kedroň a Sehnoutek. O páté a šesté místo se utkaly týmy Železnice a Miletína, výsledek byl 4:0, za vítěze dávali Kypr tři a Kracík jeden gól. O sedmé a osmé místo si zahrály Akuma Mladá Boleslav a Semily, výsledek byl 3:3. Na penalty vyhrála Akuma 3:2 a byla sedmá, Semily skončily osmé. Góly za Semily dali Hruška, Zeman, Mazánek, za Akumu Matyáš Stránský dva a Schöft,“ uvedl organizátor Zdeněk Baudyš.

Jaroslav Gottwald
Tahání za dres, to za nás nebylo, říká Jarda Gottwald ze Mšena

Zdůraznil, že něco v této době organizovat není vůbec jednoduché. Do poslední chvíle pořadatelé často nevědí, s kolika týmy mohou počítat a nemohou tak v klidu připravit rozpis turnaje.

„Všechno proběhlo bez problémů. Měli jsme zajištěné kvalitní rozhodčí. Vítězové obdrželi poháry, každé mužstvo mělo jednou zajištěnou večeři. O každého jsme se postarali, nezapomněli jsme ani na pitný režim. Zázemí máme dobré. Jen nám schází hráči. Ale s tím se asi potýkáme nejen my v Lomnici,“ dodal Baudyš.

Vítězný lomnický mančaft se po turnaji mohl těšit na volný víkend. Pak ještě v rámci přípravy naskočí do Zimního poháru Libereckého kraje jako nasazený tým. „No a pak už nás bude čekat první mistrák, který hrajeme s Novým Borem. Do té doby budeme trénovat tak, abychom soutěž zahájili co nejlepším výsledek a výkonem,“ řekl Baudyš.

Ten jako vedoucí řeší průběžně nedostatek hráčů a hledá posily. „Máme úzký kádr, k tomu nějaká zranění, je to pořád stejné. Na tréninku nás bývá tak kolem deseti, v je kádru patnáct, šestnáct kluků. Naším cílem do jarní sezóny je nespadnout! Moc kluků, fotbalistů tady v okolí není. Nemáme si jak pomoct,“ zalitoval vedoucí áčka.

V lomnickém fotbalovém areálu se stále něco děje a domácí organizátoři se přes zimu určitě nenudili. Vedle pohárových a turnajových zápasů tam týmy rády hrají i svoje další přáteláky a koná se tam nespočet turnajů a zápasů určených mládežnickým týmům.

Podívejte se: Sedmihorky v poháru vyzvaly Sokol Pěnčín

Zdroj: Josef Březina