Hodkovice - Zásada 6:2 (0:2)

K derby prvního a druhého v tabulce přijela na hřiště soupeře Zásada. V prvním poločase dávala jasně najevo, že má velké ambice a bez tří bodů nehodlá odjet. Hned v 15. minutě vstřelil první gól Mrkvička a před odchodem do kabin přidal další na uklidnění Šupík.
V kabině domácích si ale k průběhu první půle řekl své kouč Bouška. A za rámeček by si to jeho tým asi nedal.

„Za první poločas bych je nejraději…. Byla to holomajzna. Nechtělo se jim běhat. Řekl jsem jim, ať hrají víc po zemi. Ve druhé půli už to bylo lepší. My jsme byli ale pak jako tým lepší. Zápas byl pro diváky hezký, protože padlo hodně gólů. A proto, že jsme to v závěru krásně otočili,“ uvedl kouč Hodkovic.

Ve druhé půli vzaly Hodkovice otěže zápasu do svých rukou. Podle něho byl pro Zásadu zdrcující třetí gól. „ Byli jsme rychlejší, vzadu jsme je přeběhali. Pak už se začali hádat a s tím se dá horko těžko něco dělat. Buď se to sesype celé nebo se musí dát ještě jeden šťastný gól a nastartovat zápas znovu,“ uvedl Václav Bouška.

Utkání skončilo o pět minut dřív a důvod k tomu měl rozhodčí Vasko pádný. V jednom momentě se k zemi skácel hostující hráč a ležel bezvládně na trávníku. Ihned se k němu seběhli hráči a poskytli mu pomoc. V prvním okamžiku by se ale v těch, kteří u něho byli nejblíž, krve nedořezal. Nakonec se povedlo dostat spoluhráče na nohy. Za potlesku fanoušků ho spoluhráči doprovodili do kabiny a čekali na příjezd záchranky. A za takové situace sudí zápas ukončil.

Trenér Zásady Stanislav Karela k výkonu svého mužstva řekl: „Bylo to těžké utkání, začali jsme dobře. Chybělo nám mnoho hráčů. Na lavičce jsem byl jenom já jako hrající trenér. V prvním poločase jsme využili dvě šance. Podržel nás náš gólman. Domácí pak hru otočili a zaslouženě vyhráli.“

Stínem derby byl zdravotní kolaps hráče Zásady. „Šlo o totální kolaps, vyčerpání Ondry Mastníka, kterému jsme volali záchranku. Přejeme mu všichni brzké uzdravení. Snad to bude dobré,“ přál si Stanislav Karela.