Jablonec nad Jizerou - Velké Hamry B 2:4 (2:2)

„Byl to nejmíň fotbalový zápas, jaký jsme zatím odehráli. Nastoupili na nás s tím, že, když nám nepostačí ve fotbalovosti, vynahradí si to tvrdou hrou. Podle toho zápas vypadal. Bylo to až na hraně, ale i za hranou regulérnosti. Některé zákroky byly paradoxní," uvedl k utkání na hřišti soupeře trenér Pekelský.

První poločas získali hosté jistotu, která je trochu ukolébala. Rychle vedli 2:0 a mohli i víc. Ale přestali hrát. Domácí hru vyrovnali a začali Hamrovské přehrávat hlavně ve tvrdosti soubojů. "My jsme se soubojům v prvním poločase vyhýbali, nedokázali jsme se s tím srovnat. A Jablonec vyrovnal na 2:2. V kabině jsme si k tomu něco řekli.

Ve druhém poločase to pro oko diváka ale nebyl hezký fotbal," dodal hamrovský kouč. Hosté se přizpůsobili tvrdosti soupeře. Měli z první půlky dva zraněné, hra ztratila na fotbalovosti. "Podle toho to na hřišti vypadalo, utkání bylo vyhecované. Rozhodčí měl vyloučit alespoň tři hráče, dva domácí a jednoho našeho. Na B třídu, kde se má hrát pro radost, to tak tentokrát nevypadalo," okomentoval průběh kouč Hamrů.

Uvedl také, že je nevhodným způsobem osočovali i místní fanoušci s dotazy, proč machrují v I. B třídě, že mají hrát divizi. "Měli jsme v týmu hned několik dorostenců, ale kluci jsou prostě dobří a výkonnostně jsou někde jinde," zdůraznil Jaroslav Pekelský. Ten se také věnuje hamrovskému mužstvu dorostu, které hraje krajský přebor. V posledním utkání kategorie U19 na domácím hřišti přivítali tým Doks a vyhráli 2:0.

Hamry B: Šyjko, Jiřikovský, Malý, Benda, Štětkář, Vít, Mihálik, Vítkovič, Vencbauer, Žitka, Soukup, Brožek, Pátra, Jeřábek, Pekelský, Veselý
Branky: 2x Žitka, Soukup, Veselovský