V anketě nerozhodovala pouze úroveň soutěže, ve které oddíl nastupuje, stejně tak ani dosažené výsledky. Hlasování skončilo, byla to napínavá přetahovaná.

Kluby si v jabloneckém okresu rozdělily tisíce hlasů. Nejvíce jich nasbíraly první Velké Hamry (1688), druhý Železný Brod (1095) a třetí Pěnčín (712). Nejlepší tři týmy z okresu postoupily do finále, ve kterém budou čtenáři hlasovat o nejoblíbenější klub Libereckého kraje.

A za prvenství na okrese jim na konci jarní části soutěže redakce připraví na web bohatou fotogalerii a v případě zájmu ze strany klubu a po předchozí dohodě také týmovou fotografii.

Fanoušky hlasování na Jablonecku bavilo, neztratil se ani čtvrtý Josefův Důl (570), pátá Nová Ves (263), šesté Plavy (180)) nebo sedmá Smržovka (150).

Mezi další aspekty pro hlasování patřila například fanouškovská základna, práce s mládeží, aktivita jednotlivých klubů i v mimofotbalové sféře, třeba na sociálních sítích. Rozhodovala i kvalita občerstvení na stadionu či atmosféra během fotbalových mačů.