Sobotní ranní vstávání se vůbec nelíbilo hráčům A týmu Smržovky, kteří museli dorazit do Mšena a v 10.15 vyběhnout na trávník. A na výsledku byla ranní nechuť hostů znát, to potvrdil za Smržovku Jiří Macek: „Hrůza. Nehráli jsme vůbec nic. Po dvaceti pěti minutách jsme prohrávali 2:3. Ale máme hodně marodů, přijeli jsme sem v poskládané sestavě. Na začátku v páté minutě jsme měli šanci, ale bohužel neproměnili. O dvě minuty později už jsme prohrávali. Navíc dopolední čas zápasu, tomu taky moc nepomohl. Je to smolný víkend, doslova černá sobota, protože ještě odpoledne prohrála naše rezerva s céčkem Mšena 1:7. Jediné, co mě snad těší, jsou naši žáci. A ti se také utkali se Mšenem a byli ze Smržovky jediní, kteří ho porazili a dokonce 3:0.“

Trenér domácího týmu Mšeno – Jablonec David Ryšavý: „Měli jsme převahu a taky výhodu domácího prostředí. Marodku vysokou nemáme, naopak, někteří se uzdravili, třeba Krámský, se kterým už můžu počítat do dalších zápasů. Kluci hráli proti Smržovce kombinačně dobře, na dva doteky, balón chodil výborně. Musím je pochválit. Vítězství jsme si zasloužili a oslavili jsme to.“

Výkon kazila Plavům produktivita

Na hřišti soupeře se nedařilo fotbalistům Plavů. Ondřej Votoček k utkání v Přepeřích (3:1) řekl: „Sobotní prohra se vztyčenou hlavou. Domácí posíleni o 4 hráče A týmu.  A hlavně Fingerhut a brankář Čamrda byli rozdílovými postavami zápasu. V prvním poločase poměrně vyrovnaná hra na obrovském domácím hřišti. Dobrá obrana z bloku s posouváním k těžišti hry a dodržování dohodnutého systému hry. Pochvala za bojovnost a běžecký výkon tentokrát za jedna. První branku jsme inkasovali po vymyšlené penaltě, kdy nejslabší článek zápasu byl rozhodčí Kutílek, otočil faul na Jelínka a kupodivu všech nařídil penaltu. To nám trochu vzalo chuť do hry. Postupem času jsme se stále zlepšovali a měli jsme tři tutovky ze hry. Toman nájezd na branku z levé strany. Brezar podobnou situaci z osy hřiště. Velká šance yla i Rimského. Vše chytil vynikající domácí brankář. Těsně před poločasem jsme dostali po pěkné akci domácích ze strany sklepnutím před poloprázdnou branku a lehkou dorážkou. Druhý poločas byl naším lepším. Domácí jsme nepustili takřka do ničeho a navýšili jsme počet neproměněných šancí. Měli jsme nejméně 4 další a v součtu s prvním poločasem jsme na šance byli jasně lepší než domácí, ale produktivita nám kazila  dnešní dobrý výkon. Dvakrát po centrech jsme nedali velké příležitosti hlavou Brezarem a Gregorem. Navíc další nájezd aktivního Tomana chytil Čamrda. Další šanci tentokrát z pravé strany promarnil Pekelský. Domácí za druhý poločas neměli nic až na chybu v rozehrávce Průchy, kterou trestali po faulu a další tentokrát oprávněné penaltě. V závěru byl faulován dobře hrající Pátra a měli jsme penaltu také my. A konečně jsme dali  Zajíčkem branku, ale na víc už nebyl čas. Dneska si naši hráči zasloužili pochvalu i přes prohru. Předvedli pohyb, intenzita i zaujetí pro hru!!! Oproti minulému zápasu to byl výkon o 200% jinde a kdybychom takto hráli se Mšenem, výsledek byl zcela opačný. Dneska tomu chyběla pouze produktivita. Zápasu by slušela minimálně remíza. O tom je ale fotbal, který nehrajeme na šance, ale na branky. Těšíme se příští týden 23. října na Jenišovice, které přivítáme v 15,30 doma.“

Víkendové výsledky:

Mšeno/Jablonec – Smržovka 5:0; Albrechtice – Lučany 4:1; Jenišovice – Držkov 1:5; Harrachov -Bozkov 7:1; Přepeře – Plavy 3:1; Jablonec n.J.- Mírová p.K. 3:3; Branná – Studenec 2:3.