„Zápas se uskutečnil v rámci celodenní akce, kdy jsme ještě pořádali dětský den. Takže od 11 do 16 slavily děti svůj svátek. Dorazilo jich asi 350 dětí a 400 rodičů. Ještě před zápasem absolovali Sparťani krátkou autogramiádu. Na samotný zápas se Spartou odhaduji, že dorazilo přes pět set diváků,“ řekl k povedené sobotě za organizátory Jaroslav Kletečka.

A diváci viděli celkem pěkný zápas. Hráči na obou stranách více než pohybu předváděli technické finesy. Přesto je obdivuhodné, jak se ve svém věku pohybují ještě Jarolím, Denk, Vrabec či Bažant. Brod vedl 1:0 góĺem Podstawka. Sparta otočila góly Čížka a Zelenky na 1:2. Brod vyrovnal vlastním gólem Sparty, ale ta si vedení vzala zpět po gólu Flachbarta 2:3.

Pozvánka na exibiční utkání Rozstání vs. Bílí Tygři Liberec.
POZVÁNKA: Rozstání vs. Bílí Tygři, autogramiáda hokejistů a Lessyho woheň

Ve druhém poločase bylo znát, že ani jeden tým nechce prohrát, a tak se domácí snažili o vyrovnání. V 52. minutě vyrovnal brodský exkanonýr  Kuhn na 3:3. V 57.  udělal z brodské obrany statisty Lukáš Zelenka a placírkou k tyči dostal Spartu opět do vedení 3:4.

„Broďáci, ale nechtěli prohrát a vytvořili si několik situací ve vápně, které ovšem Sparta bravurně odvrátila. Nakonec v předposlední minutě domácímu tlaku Sparta neodolala a Maryško vyrovnal na konečných 4:4. A tak byli nakonec spokojení všichni,“ vylíčil bojovný i přátelský průběh zápasu zároveň Jaroslav Kletečka.

Železný Brod - Sparta 4:4 (2:3)  hráno 2x35min.

rozhodčí: Tempel, Fridrich, Štastný

sestava Brodu: Plachý, Tkacz - Hartl, Hlubuček, Kletečka, Vepřek, Kuhn, Hnídek, Havrda, Podstawek, Maryško, Dohelský, Holeček, Mařík, Novotný, Makula Mlan, Mayer

sestava Sparty: Bobok - Vrabec, Denk, Jarolím, Kučera, Hartig, Fukal, Zelenka, Flachbart, Frýdek, Čížek a Bažant