"Hlavním důvodem této neutěšené situace je, že nám skončili tři 'klíčoví' hráči, dva z důvodu přestupu a jeden z rodinných důvodů. No a když se k tomu přidá, že téměř každé utkání chyběli z důvodu nemoci, práce nebo rodina další 2-3 hráči, skončilo to tak jak je. Museli hrát kluci z béčka, což samozřejmě i přes jejich veškerou snahu bylo na kvalitě výkonu mužstva znát. I tak však byly některé bodové ztráty naprosto zbytečné, což však k fotbalu asi i patří. Navíc jsme však tímto oslabovali béčko, takže i oni některé zápasy zbytečně prohráli," okomentoval situaci Oldřich Churý. 

Po sloučení II. a III.třídy ale v této soutěži žádné zázraky nečekali. V týmu hrají mladí kluci a to i ti, kteří mají svůj fotbalový vrchol už za sebou, ale fotbal je prostě stále baví.  Vedení klubu věří, že se mu v zimním přestupním termínu podaří kádr posílit, zkvalitnit výkony a hlavně, že sezonu v I. B třídě zachrání. Tím bychom pochopitelně udělali radost našim věrným fanouškům," zdůraznil Churý.

Nová Ves - Jenišovice (červenočerné)
V Jenišovicích měla na výsledky vliv absence. Mohly skončit v tabulce i výš

Zimní přípravu zahajují fotbalisté Lučan 5. února přátelským zápasem v Českém Dubu s mužstvem Rozstání. Další přípravné zápasy mají ještě v jednání. Komu se ale v Lučanech daří, to je mládež.

"Tak jak nám chyběla spokojenost s "chlapama", tak naopak naprostá spokojenost panuje s prací a výsledky našich mládežníků. V soutěžích máme mladší přípravky, starší přípravky, mladší žáky a starší žáky. A těchto zhruba šedesát registrovaných mládežníků by mohlo a mělo být zárukou budoucnosti lučanského fotbalu," dodal předseda klubu.