TJ Lučany nad Nisou – TJ Velké Hamry 1:4 (0:2)

Hrající trenér Štěpán Sobotík očekával velmi těžké utkání s dosud neporaženým týmem. „Naše strategie byla rozbít kombinaci soupeře hlubokým blokem na vlastní polovině a při zisku míče využívat rychlých protiútoků,“ řekl k taktice domácích.

Tato strategie se jim dařila skoro celý první poločas, kdy se hosté z Velkých Hamrů jen těžko prosazovali do šancí. Lučanským se však nedařilo dobře řešit brejkové situace a hosté si začali vypomáhat nakopávanými balony. Po jednom takovém a nedůrazu bránících hráčů domácího mužstva skóroval hostující Horáček. Obraz hry se nadále příliš neměnil, hrál se pěkný fotbal s vysokým nasazením obou mužstev, avšak šance se dostavovaly jen ojediněle a ani jeden z týmů je nedokázal využít. Hosté si tak vypomohli těsně před poločasem standardní situací, kdy z rohového kopu skóroval Ondřej Suchý. Gól do šatny nebyl pro domácí moc příjemný. Poločas tak skončil 2:0.

Do druhé půli domácí vstoupil s odhodláním s výsledkem něco udělat, byli trpěliví a drželi se předepsané taktiky. Po rohovém kopu v 59. minutě vrátil přetažený míč před branku Velkých Hamrů domácí Sobotík a lučanský Jakub Koudelka dopravil míč do brány. V zápětí se po přetaženém centru ocitl sám před gólmanem hostí lučanský nejlepší střelec Michal Kohout. Avšak nadvakrát nastřelil jen brankáře. „To byla zlomová situace utkání. Kdybychom gól vstřelili, věřím, že bychom bodovali, ale na kdyby se fotbal nehraje“ okomentoval průběh utkání předseda TJ Lučany Oldřich Churý.

Na místo vyrovnání tak přišel další využití roh ze strany soupeře, kdy v 64. minutě po nedůrazném bránění skóroval hamerský Macháček. Od této chvíle se obraz hry změnil, hrál se otevřenější fotbal na obě strany, přibylo šancí. Bylo patrné, že domácím již postupně začal docházet dech a hosté si tak vítězství pohlídali, když přidali ještě jeden gól. Nutno podotknout, že zahodili ještě několik dalších šancí, které vychytal gólman Lučan Pepa Jón nebo na poslední chvíli zaúřadovali lučanští obránci.

Tým Velkých Hamrů B si tak zaslouženě odvezl tři body za vítězství 4:1. Lučanské mužstvo mu byl srdnatým a v některých fázích zápasu více než vyrovnaným soupeřem a je otázkou, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby v 60. minutě domácí proměnili vyloženou šanci a srovnali. Velké Hamry B zůstávají jediným neporaženým týmem soutěže a domácí spadli na 8. příčku tabulky.

Trenér Velkých Hamrů B Jaroslav Pekelský k utkání řekl: „Jednoduché utkání to pro nás nebylo. Domácí hráli dobře, nedali nám metr prostoru zadarmo a bojovali o každý balón. Postupem času jsme je ale začali přehrávat i fyzicky. V jednom momentě nás také podržel náš brankář, když chytil jasnou gólovou šanci Lučan. Těm se podařilo snížit na 1:2 a nebylo daleko k vyrovnání. Vzápětí jsme ale dali na 1:3 a tím jsme asi utkání zlomili. Na konci jsme pak mohli ještě čtyři góly přidat, ale už jsme ty situace nevyřešili dobře“.

Na výkonu hostů se projevilo mladší věkové složení týmu a lepší fyzička. Béčko Hamrů trénuje třikrát týdně. Každý z hráčů má ambice dostat se do áčka. „Všichni kluci se snaží, soupeří mezi s sebou nejen v zápasech, ale i v tréninkách. Máme navíc v Hamrech hodně hráčů, což je také velká výhoda, když se trenér nemusí obávat, jestli se mužstvo sejde. Hlavně je důležité, že kluci chtějí,“ zdůraznil trenér hamrovského béčka.