McDonald’s Cupu se mohou účastnit holky a kluci z prvního stupně základních škol. Ti pak soutěží ve třech kategoriích.

Kategorie A – A, kategorie I. (první stupeň ZŠ) mladší děti: žáci 1.–3. tříd, (ročníky 2013 a mladší)

Kategorie B – B, kategorie II. (první stupeň ZŠ) starší děti: žáci 4.–5. tříd, (ročníky 2011 a mladší)

Hlavním organizátorem jabloneckého kola je trenér a pedagog Jan Kozderka. „Dnes se tady koná okresní finále. Z předešlých kol se zde sešly čtyři nejlepší týmy z každé skupiny. Ve skupině A to jsou zástupci ZŠ Mozartova, ZŠ Tanvald, ZŠ Arbesova a ZŠ Kokonín. Ve druhé skupině se mezi čtyři nejlepší dostali hráči ze ZŠ Pasířská, ZŠ Kokonín, ZŠ Smržovka a ZŠ Šumava. Týmy hrají každý s každým, dvakrát patnáct minut. Vítězové obou kategorií postupují do krajského finále, které se hraje příští týden v Liberci na stadionu U Nisy," informoval Jan Kozderka.

Po posledním zápase kategorie A už si kluci a holky dovedli spočítat, kdo vyhrál a kdo skončil na dalším místech. Čekali, až svůj závěrečný duel dohrají i soupeři z kategorie B. Turnaj probíhal ve fotbalové pohodě, k vidění na trávníku byly parádní souboje, boj o každý balón, nebezpečné útoky na bránu soupeře a odvážné fotbalové akce.

Mc Donald's Cup okresní kolo v Železném Brodě.
Na Jablonecku začíná Mc Donald's Cup. První okresní kolo vyhrála Mozartovka

„Zatím je všechno super. Nedošlo k žádnému zranění. Ve všech zápasech padá spousta gólů. Dnešní kolo tohoto tradičního turnaje proběhlo bez problémů. Hned, jak se dohraje poslední utkání, vyhlásíme vítěze a předáme ceny. Budeme vyhlašovat jen nejlepší týmové výkony, rozhodli jsme se nevyhlašovat nejlepšího střelce, brankáře atd. Chceme ocenit hru celého kolektivu," zdůraznil trenér Jan Kozderka.

Největší odměnou pro vítěze byl postup do krajského kola. Tam si to pak s ostatními vítězi rozdají o postup do republikového finále. „Všechny týmy na prvních třech místech dostanou poháry a medaile. A čtvrtý v pořadí dostane od Mc Donaldu míče, i každý hráč obdrží nějakou maličkost a sladkost,"  dodal Kozderka.

Výsledky:

Kategorie A (1.-3. třídy)
1. ZŠ Mozartova 
2. ZŠ Kokonín 
3. ZŠ Arbesova 
4. ZŠ Tanvald 

Kategorie B (4.-5. třídy)
1. ZŠ Smržovka 
2. ZŠ Šumava
3. ZŠ Kokonín 
4. ZŠ Pasířská