„Ti nejmenší začínají cvičením a hrami s míčem. Pak následují přípravky, mladší, starší žáci a dorostenci. Rozrůstá se nám i dívčí základna. Pracujeme na tom a když půjde všechno podle plánu, tak už příští rok bychom měli mít svůj tým dorostenek, k tomu dvoje mladší žákyně a dvoje přípravky. U všech kategorií odvádějí trenéři a trenérky výbornou práci. Těch máme kolem šedesáti patří mezi ně i lékaři, fyzioterapeuti, kustodi," představil akademii její ředitel Benjamin Vomáčka.

Nábor nových členů akademie pořádají v červnu, ale i během roku může přijít každý další zájemce. Trenéři ho začlení do příslušné kategorie a trénink si může vyzkoušet. Nejúspěšnějšími jabloneckými mládežníky jsou v současné době dorostenci. Hrají první českou ligu, spolu s Bohemians Praha patří k nejlepším.

„Tým trénují Péťa Bulíř a Jaroslav Vodička, zkušení a kvalitní trenéři. Kluci vyšlapují, zranění se jim vyhýbala, podzim pro ně dopadl nad očekávání dobře. Jsme za to rádi. Starší a mladší žáci hrajou českou ligu. Je to těžká soutěž, hrají tam nejkvalitnější fotbalové akademie, nároční soupeři. Ale je zase dobré poměřit se s kvalitními mančafty. Nižší věkové kategorie, desetiletí a mladší hrají okresní přebory, turnaje a mini ligy," dodal ředitel Vomáčka.