„Spokojení s výsledkem nejsme. Chtěli jsme být první, jsme v tabulce druzí. A devět bodů ztráty na vedoucí tým tabulky, kterým jsou Hodkovice, budeme chtít srovnat. A určitě budeme dál útočit na první pozici a hlavně na postup,“ uvedl předseda fotbalového klubu Miroslav Princ.

Zásadský fotbal slaví v roce 2019 významné výročí, a to rovnou stovku. Právě před sto lety se začala psát historie místní kopané. „A k tomuto kulatému jubileu bychom se chtěli probojovat do vyšší soutěže,“ plánoval fotbalový dárek předseda klubu.

Zimní příprava už vypukla.Hráči ještě neuložili kopačky do botníků, i když sezóna skončila. Stále se ve volných chvílích scházejí, aby si zahráli fotbal. „Přešli jsme vlastně hned na zimní přípravu, protože kluci si chodí dvakrát týdně pravidelně zahrát fotbal do našeho nového, multifunkčního sportovního areálu. A jsem rád, že ho využívají, i když už soutěž skončila. Jsou aktivní a když mají čas, tak se rádi přijdou hýbat a zahrát,“ uvedl Princ.

KDO BUDE TRENÉREM?

Vysvětlil také situaci kolem trenéra, kterým byl Stanislav Karela. „Asi ta lidská chemie mezi ním a mužstvem nezafungovala tak, jak by bylo potřeba. Z naší strany to nebylo rozloučení s trenérem z pohledu toho, že jsme byli druzí. Důvodem spíš byla atmosféra v týmu. Nebylo to vůbec od výsledcích, ale taky o hráčích. Prostě si navzájem nesedli,“ uvedl k výměně kouče zásadský předseda fotbalového klubu.

Zdůraznil také, že už pracuje na nových trenérovi, má několik jmen v hlavě, které by chtěl oslovit a věří, že do nové sezóny určitě mužstvo půjde pod taktovkou nového kouče. „Jsem optimista v tomto případě a věřím, že se nám podaří do začátku sezóny kouče získat,“ řekl předseda.

Připomněl také, že sezóna není tak dlouhá a zápasů v okresním přeboru není tolik, takže budou chtít hned od začátku odvádět co nejlepší výsledky, sbírat body a mířit k postupu.

OSLAVÍ TAM KULATINY

A když se jim ke kulatinám opravdu podaří přesídlit do vyšší soutěže, tak to bude ten nejhezčí dárek, který mohou zásadští fotbalisté sobě a svým fanouškům dát.

Miroslav Princ ale také zdůraznil, že, když nepostoupí, tak pojede zásadský fotbal na plné obrátky dál. „Máme teď tady dobrou partu kluků, máme i mladé hráče, které každý mančaft potřebuje. A je důležité, aby je fotbal bavil, aby chodili trénovat a na zápasy rádi. O to nám jde. Právě s docházkou jsme měli na podzim problémy. A často na důležité utkání hráči nedorazili, takže se třeba nejelo nebo jen s oslabeným týmem. A tomu bychom chtěli teď předejít. Nebylo to někdy ani z důvodu časového zaneprázdnění, ale spíše proto, že to mezi hráči a trenérem nefugnovalo tak, jak mělo,“ vylíčil situaci Miroslav Princ.

Fotbalovou členskou základnu, jak připomněl, mají aktuálně v Zásadě teď kvalitní. Stejně tak zázemí a hrací plochu.

Ve výměně trenéra nevidí žádný zásadní problém. „Jsem optimista a věřím, že to zvládneme,“ uzavřel plány do jarních kol okresního přeboru Miroslav Princ a pokračoval. „Není to žádný neřešitelný úkol. Čas běží dál a pro nás je to zase jedna zkušenost,“ řekl předseda fotbalistů v Zásadě.

Dres Zásady (modrý) oblékali: Linek, Pleštil, Blažek, Beneš, Salaba, Mastník, Kylián, Matúška, Čurda, Šupík, Mrkvička, Lhota, Kopal, Růžička, Fišer, Prousek, Hollman, Karela.