Jak začala vaše kariéra fotbalového trenéra? Hrával jste sám fotbal už od dětství?
Žil jsem v Jenišovicích, kde jsme vždycky zráli fotbal, ale tehdy do byl jen takový vesnický. S trochu lepším jsem se pak potkal až na od borném učilišti v LIAZu, kde jsem se vyučil. Ale žádnou soutěž jsem nehrál, jen za školu nějaké zápasy. Pak jsem se rozhodl udělat si trenérskou licenci, protože jsem v Jenišovicích začal trénovat děti. Věnoval jsem se ročníkům 1993, 1996, 97, 98.

Albrechtice v zápase I. B třídy chtěly vyhrát. Nakonec byli domácí hráči rádi, když jim Purm zachránil alespoň jeden důležitý bod.
Purm zachránil alespoň bod

V poslední kategorii jsem také trénoval svého syna Matěje. Později se ale mládež v Jenišovicích rozpadla, děti přešly třeba do Sedmihorek nebo do Turnova. U trénování jsem ovšem zůstal. Když chlapy trénoval Stanislav Karela, dělal jsem mu asistenta. A když potom odešel, převzal jsem tým za něj. Už je to asi sedm sezón, co se mužstvu věnuju. Strašně ten čas letí.

Jaký je podle vás současný fotbal?
Tady na vesnici máme kluky, kteří byli u nás odchovaní fotbalem, ale pak šli hrát do vyšších soutěží, do Mladé Boleslavi, Turnova, Jablonce. Tam získali mnoho zkušeností a fotbalových dovedností. Dnes mohu proto říct, že Jenšovice mají jedno z nekvalitnějších mužstev na okrese. Někteří hráči prošli divizí, Marek Randák extraligovým dorostem v Boleslavi, další hráli krajský přebor.

Utkání Jablonce proti Mladé Boleslavi. Michal Trávník (vlevo) a Tiemoko Konate.
Facka před Evropskou ligou. Jablonec schytal třígólový debakl od Mladé Boleslavi

Proto mají větší kvalitu, než jsme mívali my, když jsme hráli jen okresní přebor nebo první B třídu. Tito kluci jsou dnes určitě rychlejší a důraznější, protože mají z tréninků jiné návyky. Byl jsem se podívat na utkání jenišovického béčka. A i to už je velký rozdíl v porovnání s A týmem. Fotbal jde určitě dopředu. Takový je prostě sport.

Jakého fotbalistu považujete za osobnost, kdo se vám líbí ať už z českého nebo světového fotbalu?
Podle mého názoru je největší fotbalovou osobností, které si vážím a považuji si ji Pavel Nedvěd. Fotbalu dal všechno, je to profesionál každým coulem. Teď už působí jako funkcionář a zkušenosti předává. To je určitě vzor pro všechny hráče, byl to vždycky dříč a proto ho uznávám jako největší fotbalovou osobnost.

Ilustrační foto
Zásada přejela Malou Skálu. Vstřelila sedm gólů