Nechyběly maminka na kolečkových bruslích, děti na kolech a další, které si hrály na ploše určené jen pro ně. A otcové? Ti byli jako hlavní aktéři na hrací ploše nebo jako fanoušky kolem ní. Do Albrechtic přijel Sokol Roztoky.

SOUPEŘ ŠEL DO VEDENÍ

Zápas se pro domácí vyvíjel dobře. V osmé minutě šli do vedení, penaltu proměnil Bělohlávek. Gól Albrechtické uklidnil a ve hře měli navrch. Dobře po zemi kombinovali a hrozili rychlými výpady po křídlech. Jen přesná střelba chyběla. Za to soupeř se téměř k ničemu nedostal. Jeho akce končily před velkým vápnem Albrechtic.

BYLO TO NA VRTULNÍK

Za zmínku stojí jen dalekonosný pokus. Jenže byl opravdu dalekonosný a skončil až mezi hrajícími si dětmi na dětském hřišti. Více vzruchu přináší odkop domácího beka Vávry. Dělovka rozvibrovala zábradlí těsně vedle jedné z domácích fanynek. „To kdyby mě trefilo, tak sem letí vrtulník…“, zazněl v poločase její komentář k této situaci.

Jenže ještě před poločasem došlo ve stavu zápasu ke změně. Z ojedinělé akce a po chybě domácích totiž Roztoky upravily na 1:1. A obraz hry ve druhé půli se změnil. Kombinační hra Albrechtic vzala za své, nebezpečnější byli hosté a domácí fandové se začali trochu bát o výsledek. A oprávněně.

KARTY SE ALE OBRÁTILY

V 53. minutě totiž hostující Baytalon poslal svůj celek do vedení. Domácím borcům svitla naděje na vyrovnání a chvilku později, vysoký nakopávaný balon z levé strany, ale brankář Roztok ho se štěstím dostal mimo svoji branku. Tento muž také svým dresem dokazoval, že je důležité i v této soutěži dobře vypadat. Jeho dres potiskem připomínající číšníka s motýlkem z prvorepublikovém baru byl opravdu originální. K udržení vedení svého celku a tím k vítězství mu však nepomohl. Přišla 66. minuta a v ní netypická hlavička útočníka Albrechtic Purma. Mezi třemi obránci a zády k brance, míč z jeho hlavy vymetl pravý horní roh branky Roztok. A Purm tím zachránil bod pro svůj tým. Pak výkonnost obou týmů poklesla na „holomajznu“.

HRÁČ ZÁPASU

Ne že by po celý zápas byl nepřehlédnutelným. Jenže byl v pravou chvíli na pravém místě a stal se tak pro fanoušky Albrechtic hrdinou utkání proti soupeři z Roztok. Ve chvíli, kdy domácí prohrávali a moc se jim nedařilo, přišel vysoký centr do pokutového území Roztok. Skákali na něj tři beci – a zády k brance domácí Marek Purm. Míč z jeho temene zapadl přesně do pravého horního rohu branky a pro Albrechtice to znamenalo záchranu důležitého bodu!

Sestava Albrechtic: Žanta, Vávra, Šíma, Štěpnička, Koldovský, Pipek, Zelinka, Hradecký, Purm, Bělohlávek, Jakub Sedlák, Marek Sedlak