Fotbalový klub FK Železný Brod, z.s. naplánoval turnaj pro mladší přípravky, hráče ročníku nar. 2011 a mladší. Ten se měl původně konat už 1. května, ale u důvodu pandemie ho museli pořadatelé zrušit. A postupné uvolňování zákazů umožnilo připravit turnaj na sobotu 27. června. „Na přípravu turnaje nebylo moc času, ale přesto se podařilo pořadatelům sehnat čtrnáct velice kvalitních týmů. Z Jabloneckého okresu se kromě dvou domácích přihlásila pouze přípravka FA JBC ročník 2012,“ informoval hlavní organizátor Jaroslav Kletečka. Turnaj byl rozlosováný do dvou sedmičlenných skupin, týmy hrály systémem každý s každým. Následně první čtyři týmy ze skupin postoupily do finálové skupiny a ostatní týmy poté hrály ve skupině o 9.až 14.místo. „Hrálo se na třech hřištích a k zápasům nastoupilo 135 hráčů. Téměř tři stovky diváků viděly 67 zápasů a některé byly velmi pohledné.,“ uvedl k průběhu Kletečka. Navíc přálo i hezké počasí, které doprovázelo celý turnaj.
Až vyhlášení, hlavně jeho druhou polovinu, narušila bouřka. Ale pořadatelům se nakonec podařilo ceny předat, i když trochu v bojových podmínkách.
„Organizace turnaje byla perfektní, což ocenila většina přítomných. Fotbalový klub chce poděkovat všem sponzorům, kteří se podíleli na pořádání 44. ročníku turnaje „ O skleněný míč“,“ zdůraznil Jaroslav Kletečka pomoc, bez kterého by podobných akcí pro mládež určitě nebylo.

Výsledky turnaje:

Jak si vedli malí fotbalisté v sedmihodinovém turnaji s perfektní organizací?

1. TJ Červ. Kostelec
2. SK Jičín
3. Bohemians Praha
4. TJ Sokol Kněžmost
5. FC Vrchlabí
6. SKSemily
7. Sokol Doubí
8. Sokol Ruprechtice
9. FA Jablonec 2012
10. Dolnobousov. SK
11. FK Turnov
12. FK Železný Brod modří
13. FK Železný Brod oranžoví
14. 1. FC Nová Paka