Fotbal se sice nehraje, ale hřiště a hla ně lidé kolem fotbalu určitě nespí. Důkazem jsou aktivity v jednotlivých klubech na Jablonecku. V době koronavirové pauzy se zvelebovalo, plánovalo, zazimovalo… A že se mají někde s novou sezónou na co těšit, o tom není pochyb.

TJ SPARTAK SMRŽOVKA
„Trávník je v super kondici z důvodu nevyužití. Byl naposledy posečený a je připravený na zimu. Provedli jsme menší průřez stromů nad diváckým prostorem a začali jsme řešit automatizovaný systém zavlažování trávníku, na který budeme v nejbližší době žádat dotaci. A teď už jen čekáme na schválení dotace od ministerstva pro místní rozvoj na stavbu nového zázemí, které má být vyhodnocené do konce měsíce listopadu,“ uvedl k dění kolem smržovského hřiště vedoucí týmu Jiří Macek.

fotbalový klub TJ DESNÁ
Vedoucí týmu Petr Kopal: „Udržujeme stávající stav, do „věčných lovišť“ nám odešel traktůrek, tak řešíme, jak vyklízet v zimě hřiště. Již před začátkem sezony jsme instalovali nové hodiny s ukazatelem skóre a vyměnili vchodové dveře do kabin.

fotbalový klub FC PĚNČÍN
„Na hřišti FC Pěnčín se teprve budovat začne. V plánu je umístění plechové dvougaráže u domácích kabin, kterou by následně využívalo místní SDH Pěnčín společně s našim oddílem. Obě organizace působíme bezprostředně vedle sebe a v rámci možností si vyhovíme při našich akcích. A obě organizace se potýkáme s nedostatkem místa, fotbalový oddíl nemá už prostor pro námi zakoupenou mechanizaci pro úpravu hřiště a hasiči  zase pro umístění svého vozidla. Obecní úřad vyslyšel naše nářky a zavázal se investičně pomoci. Vzešla z toho tato dvougaráž, za což jsme rádi,“ prezident klubu Jaroslav Strnad.

TJ ALBRECTICE/JIŘETÍN
„V Albrechticích během koronavirové pauzy proběhlo jen klasické zazimovaní hřiště. Hlavním důvodem je to, že 15.8 se u nás konal Štít Albrechtic a proběhla rozsáhlá rekonstrukce zázemí. Byla přistavená jedna kabina a technická místnost. A právě díky této akci prošel celý areál modernizací. Nutno říci, že správce hřiště Josef Janda tráví na hřišti spoustu času a nějaká velká údržba není potřeba, uvedl zástupce albrechtického fotbalového klubu Michal Bělohlávek.

fotbalový klub TJ LUČANY
„S touto pauzou nikdo nepočítal, mnoho se dělat nedalo. Intenzivně jsme se věnovali sekání, hnojení, kropení. Trávník na tom určitě vydělal. Je půlka listopadu, nehrajeme, vypadá pěkně,“ dodal Oldřich Churý za Lučany nad Nisou. První zápas ukáže, jak si trávníky oddychly. Pokud jim neuškodí sněhová podmínka, mohou se hráči těšit a kvalitní povrch a někde i někde i nové zázemí.