Velké regionální derby v rámci 13. kola divize Fortuna C přivítá čtvrtá Jiskra Mšeno vedoucí tým Velkých Hamrů. Oba rivaly dělí v popředí divizní tabulky pouhé čtyři body. A diváci se jistě mají na co těšit, protože právě Jiskra a Hamry jsou dva nejofenzivnější týmy této divizní skupiny.

Velké Hamry celé tabulce vévodí. Ve dvanácti odehraných kolech nastříleli jejich fotbalisté soupeřům 26 branek. To jablonecká Jiskra je z tohoto pohledu ještě údernější. Za stejné období rozvlnila síť soupeře už ve 32 případech. Svou formu dokumentovaly oba kluby výhrami v posledních dvou kolech a kanonádami do sítě protivníků, fotbalisté Hamrů doma rozstříleli Kratonohy 8:2, mšenská družina trenéra Vodičky si zase přivezla jasnou výhru 4:0 z nedalekého Turnova.

Hráči Velkých Hamrů i Jiskry Mšeno už vypjatý duel natěšeně vyhlížejí, což dokumentují slova jabloneckého kouče Jaroslava Vodičky. „Také se už na soupeře těšíme. Vždycky jsme je dokázali porazit a věřím, že to dokážeme i tentokrát. Víme, že jsou v pohodě. Klobouk dolů před tím, kam se až dostali. Trenér Hnídek to tam dělá dobře. Ale i nám se daří a budeme to chtít v sobotu doma potvrdit. Přeju si, aby se hrál dobrý fotbal a přišlo hodně lidí,“ věří v pěkný sportovní zážitek kouč Mšena Vodička. Derby začíná na stadionu v Břízkách v 10,15 hodin.