Pro celé město máme dobrou zprávu. Na Střelnici  se bude realizovat velká investiční akce. Jako Fotbalová akademie jsme byli úspěšní v žádosti o dotaci ve výši přes dvacet jedna milionů korun. Určená je na umělý trávník nejvyšší kvality a vyhřívanou nafukovací halu za atletickou halou. Patnácti procentní spoluúčast budeme mít město Jablonec a patnáct procent nám půjčí ještě jako návratnou finanční výpomoc, kterou mu v čase vrátíme,“ informoval Adam Pelta.

Cesta k získání dotace bývá trnitá a většinou neúspěšná. Pelta junior potvrdil, že Fotbalová akademie uspěla proto, že  měla dobře připravené všechny požadované náležitosti k žádosti, získala potřebný počet bodů, měla vysoutěženého dodavatele a další potřebné podklady.

„Měli jsme velký zájem na tom, abychom dotaci získali. V Jablonci je mnoho sportů a nedostatek tréninkových ploch a hal. Chybí prostory pro florbal, volejbal a házenou. Všichni se musí vejít do městské haly u přehrady. A nám, jako Fotbalové akademii, která se stará o víc jak tři fotbalistů ve všech věkových kategoriích, chybí tréninková hřiště. Máme jednu umělku, na druhou, v Břízkách, se tak často nedostaneme. Potřebujeme ještě jednu, protože zima začíná v Jablonci hodně brzy a bývá dlouhá. Nová umělá tráva ale nebude sloužit jenom fotbalu. Využívat ji budou například basebalisté, přijít mohou v dopoledních hodinách také školy a školky. Investovali jsme tímto způsobem do nedostatku sportovních ploch v Jablonci. Slibujeme si od toho, že hlavně pro děti se tak zvětší možnosti a podmínky ke sportování.“

Součástí nového sportovního areálu, který se bude nacházet na Střelnici vedle za atletickou halou, budou také nové šatny ve formě moderních buňek, které jsou pro provoz také důležité.