Zásadští absolvovali poctivou přípravu. Jsme připraveni, vzkazují svým soupeřům. Jaká byla zásadská fotbalová zima, co je nového ve sportovním areálu a v týmu?

Miroslav Princ, předseda SK Zásada: "Náš cíl je stále platný. Nedošlo k žádným změnám, máme stabilní tým dvaceti hráčů, což je pro nás pozitivní. Máme dobré mužstvo, které odehrálo úspěšnou podzimní sezónu pod taktovkou trenéra Martina Kotyzy. Poctivě jsme absolvovali pravidelnou přípravu v nové nafukovací hale v Jablonci, kde jsou výborné podmínky. Odehráli jsme několik přátelských utkání, ve kterých jsme si s trenérem Kotyzou ověřili další taktické kroky do sestavy. Zranění nemáme aktuálně žádné. Věřím, že jsme v neděli připraveni nastoupit proti Držkovu v plné síle. Naším cílem je tuto soutěž vyhrát. Bude to zajímavé derby, věřím, že si ho oba týmy užijí a že přijdou také fanoušci."

Zuzana Molková
Láska i urážky. Fascinující příběhy výjimečných dam z českého fotbalu

Sportovní areál v Zásadě je určený nejen fotbalu, ale i široké veřejnosti. Vyžaduje ale také péči. "Díky počasí se stále využívá umělá tráva na multifunkčním hřišti, kde trénují například děti. Nakoupili jsme kvalitní hnojivo, věřím, že máme areál dobře připravený. Koupili jsme i nový traktůrek, díky kterému budeme zase lépe a kvalitně udržovat dvě travnaté plochy a jedno tréninkové hřiště. Je za námi první čtvrtletí. Můžu říct, že trávník je v dobré kondici, máme vyčesáno, během týdne dáme první hnojivo a začneme pravidelně sekat."

Údržba trávníků není levná záležitost. Předseda klubu Miroslav Princ to argumentoval jasnými čísly. "Aby měla péče o naše plochy kvalitu, tak nás jen hnojivo stojí přes sto tisíc. Kupujeme kvalitní hnojivo. Traktůrek nás přišel na víc jak sto padesát tisíc. Takže investice do našich ploch nejsou malé. Snažíme se letos získat podporu a dotaci na oplocení celého areálu. Areál není určený jen pro fotbalisty, ale využívá ho také veřejnost. Naši hlavní hrací plochu budou k mistrovským zápasům využívat šestnácti, sedmnáctiletí dorostenci FK Jablonec."