SK Malá Skála – SK Zásada 0:7 (0:4)

Utkání přihlížela šedesátka diváků. Hosté ze Zásady přijeli nažhavení ještě z předchozího utkání, ve kterém doma ztratili všechny body. Měli jediný cíl, vyhrát, což slíbili svým fandům a také trenérovi Standovi Karelovi. Zásadští začali 1. poločas dobře, kombinovali, hráli důrazně a hrozili rychlými útočnými akcemi po stranách, které musel likvidovat až gólman domácích. I domácí tým se snažil o kombinační hru, která však končila na dobře organizované obraně Zásady stoperem Pleštilem a nebo v rukou brankáře Růžičky.

Byla to spravedlivá remíza. Držkov remizoval s Velkými Hamry B

Tak jako tomu bylo v loňském ročníku při jarním utkání těchto mužstev, otevřel skóre zásadský Salaba, Zásada vedla od 25. minuty 0:1. Hned o dvě minuty později přidal branku do sítě domácích útočník Zásady Mrkvička, zvýšil tak na 0:2 pro Zásadu. O dalších šest minut později zvýšil již na 0:3 Marek Šupík.

ZÁSADA HRÁLA SAMA

V tu dobu na hřišti bylo jen jedno mužstvo a to byla Zásada. Domácím nepomohly sice nebezpečné, ale pouze ojedinělé útoky, které se dostaly pouze výjimečně až ke gólmanovi hostí. Všechny útoky obránci hostí zbrzdili nebo je vyřešil gólman Zásady. Do konce 1. poločasu se ještě za Zásadu v 41. minutě trefil s chutí hrající Kopal, který se zásadským hráčem Prouskem opanoval střed a to jak z hlediska ofenzívy tak i směrem dozadu; jeho gól znamenal zvýšení vedení Zásady nad Malou Skálou již 0:4. Druhý poločas byl zrcadlem prvního. Domácí nenašli na dobře organizovanou hru hostí ze Zásady recept.

RŮŽIČKA SI PORADIL

V 53. minutě dal za Zásadu již svůj druhý gól v utkání Mrkvička, který se tak s několika dalšími hráči z jiných týmů dostal na společné první místo tabulky střelců této soutěže se třemi vstřelenými góly. V 68. minutě utkání byl za dobrou hru odměněn Prousek, který svým gólem zvýšil stav utkání již na 0:6 pro hostující tým.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Fotbal na Nové Vsi se rozdělil.  Pro jeden z týmů, pro FK Kovo, je Rádlo domácím prostředím. A za to se mohou fanoušci těšit na mnoho zajímavých akcí. Jedna se konala hned při prvním domácím utkání.
V Rádle to byla velká sláva. Přes dvě stě diváků sledovalo bojový výkon soupeře

Až na konci zápasu se domácí opět osmělili a několika akcemi ohrozili gólmana hostí Růžičku. Ten ale domácí v závěru vychytal a za svá záda míč nepustil. Skóre uzavřel v 89. minutě výstavní střelou z velkého vápna k pravé tyči zásadský Šimáne. Potvrdil tak výborný výkon hostí ze Zásady, kteří svým nasazením a kvalitní hrou rozdrtili Malou Skálu vysoko 0:7.

M. Skála: Hlaváč, Plachý, Cafourek, Kopecký, Polcer, Hloušek, Kotrba, Novák, L. Rulec, Šilhán, Čech, Kubín, R. Rulec, Volek.
Zásada: Růžička, Pleštil, Kiilian, Salaba, Lhota, Mrkvička, Mastník, Matúška, Kopal, Šupík, Prousek, Beneš, Čurda, Fišer, Linek, Blažek, Šimánek.