Milan se do klubu vrátil na konci sedmdesátých let po působení v mládežnickém týmu FK Jablonec a jako aktivní hráč se v klubu pohyboval ještě v loňském roce, tedy více než 40 let, čímž se řadí mezi nejvěrnější nositele modrobílého zásadského dresu. Milan byl taktéž jedním z významných článků při tažením Zásady před brány divize v nejslavnější sezóně v letech 1986/1987. Jeho klid v záložní řadě a nezaměnitelně přesnou přihrávku oceňovalo několik generací jeho spoluhráčů.

Fotbálky si nenechal ujít

Aktivně působil v krajském A mužstvu do devadesátých let, později dalších mnoho let nastupoval se svými kamarády a zkušenými hráči za rezervu pro radost a chuť na pivo. Po skončení aktivní soutěžní kariéry si málokdy nechal ujít tradiční středeční a sobotní fotbálky v Zásadě a to až do konce loňského roku i přesto, že v té době už bojoval s nemocí. Pokračováním rodinné tradice v klubu jsou oba jeho synové – Milan ml. a Michal.

Naposledy u kaple svatého Prokopa

"Milana si budeme nejenom v klubu pamatovat nejenom jako vynikajícího jednoho z nejlepších fotbalistů v historii klubu, ale především jako slušného, upřímného, srdečného a přátelského člověka a bude moc chybět. Poslední rozloučení s Milanem proběhne ve čtvrtek 17. června od 15 hodin u kaple sv. Prokopa v Zásadě," vzkazuje všem, kteří Milana Kopala znali.