Úctyhodné číslo, co myslíte? Zájem, který si hlavní hrdinové soutěže, jež vznikla proto, aby ocenila mimořádné úsilí lidí starajících se o svůj fotbalový klub, jistě zaslouží. Pořádá ji Deník ve spolupráci s programem Gambrinus Kopeme za fotbal, který podporuje více než 900 amatérských oddílů v Česku a letos do zlepšení jejich zázemí i vybavení investoval přes 6 milionů korun.

Kopeme za fotbalKopeme za fotbalZdroj: Archiv DeníkuPotřebná práce – jen si dobře přečtěte slova Antonína Panenky, bývalého československého reprezentanta a mistra Evropy 1976: „Fotbal se neobejde bez stovek a tisíců nadšenců, kteří udržují sportovní a společenský život i v těch nejmenších vesnicích, starají se o mládež a doopravdy fotbalem žijí.“ 

Přesně takový je Josef Křeháček. Stačí si poslechnout názory jeho přátel, kteří ho do ankety nominovali. „Kali věnoval svou kariéru Březové. Za tým vždy bojoval celým svým srdcem a těžce snášel porážky. Po ukončení hráčské kariéry začal s trénováním. Ke každému přistupoval individuálně a každého dokázal namotivovat. Před dvěma lety si dal od fotbalu pauzu. V letošním roce se ale vrátil, aby znovu založil přípravku. Dokáže sehnat i sponzory. Působil ve výboru a dodnes s ním velice úzce spolupracuje,“ uvedli s vděčností v hlase.

A teď je z něj Osobnost amatérského fotbalu 2019 i hrdina Sportovního deníku, který najdete už v pondělí 9. prosince na vašich stáncích.