„Bylo to dnes o tom, kdo udělá chybu, kdo dá první branku. Baník nám dal gól na konci ze standardky a nám chyběl čas. Na druhou stranu jsme měli tři čtyři šance, které jsme nevyužili,“ řekl po utkání Petr Rada, trenér FK Jablonec.

„Za vítězství na úvod jsem hodně rád. Myslím si, že nám pomůže. Věděli jsme, že má Jablonec herní hráče, hlavně Trávník nám to v úvodu ukázal, a věděli jsme, že to nemůžeme otevřít,“ hodnotil pondělní dohrávku spokojený ostravský kouč Bohumil Páník.

Rozhodující moment přišel v 81. minutě. Rohový kop domácích rozehrál Fillo, míč se dostal na penaltu ke Stronatimu a letěl do souboje hráčů Baroš – Holeš. Druhý jmenovaný jablonecký bek ve snaze odkopnout před ostravskou ikonou míč vystřelil nešťastně do horního rohu vlastní branky… „Míč jsem chtěl odkopnout, ale Baroš šel do mě a nakonec to dopadlo takhle nešťastně a já to tam trefil,“ smutně prohlásil autor smolné vlastní branky Tomáš Holeš.

Jablonec začal na slušně zaplněném vítkovickém stadionu skvěle a už v 10, minutě si první velkou šanci svým důrazným průnikem přes Stronatiho vypracoval kapitán Doležal, ale Laštůvka rychle vyběhl a odvrátil na roh. O chvilku později Holeš vybídl další dva spoluhráče na malém vápně, ale ani jeden se před brankou Baníku do koncovky o kousíček nedostal.

Po dvaceti minutách se ukázali i domácí, když Jiráskův centr skončil jen těsně vedle pravé tyče Hrubého branky.

O emotivní vložku se pak několikrát postaral trojlístek Baroš – Hovorka a trenér Rada, který u postranní čáry pošťuchování prvních dvou jmenovaných konzultoval i se čtvrtým arbitrem.

Jen deset vteřin po zahájení druhé půle pálil vedle Javović. Ostravští se dostali na dostřel severočeské branky po hodině hry, kdy před Hrubým nejdříve dvakrát operoval Diop a záhy vystřelil Jirásek. Jeho střela byla tečována na roh.

Na řadu přišla klíčová 81. minuta a závěr už si domácí pohlídali… Škoda.

FORTUNA:LIGA, 1. kolo:

Ostrava - Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 81. Holeš (vlastní). Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Flimmel. ŽK: V. Kubista, Javović, Doležal (Jablonec). Diváků: 8 869.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, M. Hanousek (87. Chramosta) - Masopust, Trávník (85. Ikaunieks), V. Kubista, Považanec, Javović (70. Acosta) - Doležal. Trenér: Petr Rada.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jirásek, Hrubý (53. Jánoš), Granečný (67. Holzer) - Baroš (90. J. Pokorný), Diop. Trenér: Bohumil Páník.