"Jedeme do Příbrami. Máme doma Slavii, která chce dohrát sezonu bez prohry, pak nás čeká ještě poslední zápas s Pardubicemi, které hrajou dobrý fotbal. Určitě nás nečeká nic lehkého,“ má jasno střelec jabloneckých gólů Martin Doležal.

Postavení obou mužstev je naprosto rozdílné, jak se říká z opačných konců tabulky.Do konce FORTUNA: LIGY zbývají tři kola a oběma týmům jde o hodně. Zatímco FK Jablonec bojuje o druhou příčku v tabulce a tím o účast ve druhém předkole nemistrovské části Ligy mistrů, Příbram hraje o záchranu. Po 31. kole má Jablonec 65 bodů, domácí Příbram jen 21.

Liga mistrů je velké lákadlo

Favorit je jasný. Hráči FK si toho jsou také vědomi a jedou k zápasu s jediným cílem naplno bodovat a dál držet druhou pozici v tabulce. Lákadlo startu v Lize mistrů je pro všechny vysoké. Tím spíše, když přímý soupeř v boji o druhou příčku, pražská Sparta v dohrávce proti Plzni uspěla a díky skóre se na druhou příčku posunula. Kdo chce tedy být druhý po konci soutěže, nesmí zaváhat a musí naplno bodovat.Jablonečtí mají v Příbrami jasný cíl, přivézt tři body. Tak to všichni cítí.

HC Vlci testování
Vlky testuje nejmodernější zařízení sportovní medicíny

Jenže podobné zápasy skrývají nebezpečí v podcenění soupeře, který, pokud chce za rok hrát stejnou soutěž, potřebuje body také. Při pohledu na tabulku se jeho záchrana zdá spíše teorií, ale zkusit se to musí. Mezi opory příbramského 1. FK patří záložník Tomáš Pilík. Ten ještě v minulé sezóně oblékal dres FK Jablonec. V něm v předcházejících dvou sezonách odehrál celkem 37 zápasů a asistoval u čtyřech branek.

Hráči ze šesti zemí

A Příbram je zajímavá i tím, že její dres oblékají hráči šesti zemí. Po dvou borcích jsou zastoupené Srbsko a Kamerun, po jednom Ghana, Slovensko, Spojené státy a Uganda, tedy slušné mezinárodní společenství. A tak jablonečtí borci musí nastoupit do utkání s pokorou a vůli svého soupeře přehrát. Dokázat, že postavení v tabulce není náhoda a že svěřenci trenéra Petra Rady dorostli do velkého mužstva. Svými výkony potom přivézt na Střelnici evropské týmy a fandům ukázat špičkový evropský fotbal. K tomu je ale výhra v Příbrami podmínkou.