V úterním pohárovém osmifinále proti Opavě se jablonecký útočník dostal na plac až v 97. minutě, i tak ale stihl vstřelit dva góly a zařídit tak postup. Role náhradníka mu však vůbec nevoní.

„Koušu to těžko. Musím to zvládnout v hlavě a čekat na nějaké šance,“ vykládá Chramosta v rozhovoru na klubovém webu Jablonce.

Vysedávání na lavičce ho štve. „S naštvaností je to jak kdy, někdy lepší, někdy horší. Prostě na prvním místě je tým a já musím respektovat rozhodnutí trenéra. Nic jiného mi nezbývá,“ konstatuje Chramosta, který v letošní ligové sezoně odehrál za 14 kol pouhých 126 minut.

Devětadvacetiletý kanonýr, který přišel do Jablonce nad Nisou loni v únoru, odkroutil v lize 241 zápasů a nasázel 64 gólů. Branky sází i v poháru, kde atakuje historický rekord Horsta Siegla. Na sparťanskou legendu schází Chramostovi jen jediný zásah.

„Sleduju to. Je to blízko, ale zároveň i daleko. V lize jsem teď moc nenaskakoval, teď v poháru bylo štěstí, že bylo prodloužení, jinak bych se tam taky nedostal. Aspoň, že tak,“ dodal Chramosta.

Možnost překonat Siegla bude mít možnost v jarním čtvrtfinále. Tedy pokud nezůstane trčet jen na lavičce náhradníků…