Soupeřem v utkání FORTUNA: LIGY jim bude celek Zlína. Utká se tak v současnosti čtvrtý tým tabulky se dvanáctým. Favoritem zápasu jsou tak domácí, ale rozhodně se nebude jednat o snadné klání, což potvrzují i statistiky.

V posledních pěti zápasech stejná bilance: tři výhry, jedna remíza a jedna prohra. Na venkovních hřištích patří Zlínu 9. pozice, když venku z jedenácti utkání čtyřikrát zvítězil a třikrát remizoval! Podobné jsou i bilance kanonýrů obou mužstev. Jablonecký Schranz i zlínský Poznar vstřelili po osmi gólech.

Při pohledu do minulosti vzájemných střetů se dozvíme, že se týmy utkaly devětadvacekrát, bilance je 19 – 9 – 4 (výhra – remíza – prohra) pro Jablonec. V zápasech padlo 69 branek, tedy průměr je 2,4 gólů na zápas. A nejvyšší výhra? Ročník 2008/2009, výsledek byl 6 : 1 pro FK Jablonec!

Na podzim si body ze Zlína odvezl jablonecký FK, když vyhrál 2 : 0. Z toho všeho vyplývá, že favorit je opravdu jasný – domácí borci! A ti to chtějí potvrdit v sobotu od 14 hodin na stadionu Střelnice. A ještě jedna zajímavost: v jabloneckém dresu nastupují hráči čtyřech národností, ve zlínském dokonce sedmi.