V týmu domácích prodloužil svou smlouvu univerzál Alois Hyčka. Měla skončit 30. června letošního roku, avšak nově jeho kontrakt bude platit až do léta 2023. „Lojza se bohužel v poslední době potýkal s problémy s oběma rameny, ale po zranění v Chlumci už má obě po operaci a věříme, že se mu budou nyní zdravotní problémy vyhýbat,“ přeje si sportovní ředitel teplického klubu Štěpán Vachoušek.

Do Teplic se těší

Hyčka přišel do Teplic v lednu 2017 ze Zbrojovky Brno a od té chvíle odehrál ve žluto-modrém dresu 78 soutěžních utkání. Díky své univerzalitě může naskočit na obou krajích obranné i záložní řady. „Jsem moc rád, že jsme se domluvili na prodloužení smlouvy. Bydlím v Ústí, takže se považuji za místního a moc se těším na další roky v dresu FK Teplice,“ říká Alois Hyčka.

Rada je nejlepší

Favoritem derby bude hostující celek. Málokdo očekával, že nejbližším pronásledovatelem vedoucí Slavie po podzimní části bude právě Jablonec. Možná i proto převzal jeho kouč Petr Rada ocenění pro nejlepšího trenéra za měsíc prosinec.

Rada bude jednou z hlavních postav páteční premiéry, neboť dříve hned několikrát vedl právě teplické skláře. Do známého prostředí se vrátí i levý bek Jan Krob či stoper Michal Jeřábek. Ani jeden se neloučil v táboře žluto-modrých v dobrém.