Ligová fotbalová asociace reaguje na dnešní vyhlášení nouzového stavu ze strany Vlády ČR a z něho vyplývajícího zákazu pořádání veřejných akcí s účastí více než třicet osob a rozhodla o odložení všech utkání FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY po dobu trvání nouzového stavu.

Z rozhodnutí Vlády ČR o zavedení nouzového stavu od 12. března 2020 s ohledem na hrozbu nákazy koronavirem COVID-19 v Česku vyplývá, že je zakázáno pořádání jakýchkoliv sportovních akcí většího charakteru. Z tohoto důvodů musí Ligová fotbalová asociace odložit všechna střetnutí obou nejvyšších fotbalových soutěží až do odvolání nouzového stavu. O dalším vývoji bude LFA jednat s ohledem na další vývoj epidemiologické situace v Česku a v souladu s dalšími opatřeními českých státních orgánů.

„Nastalou situaci bereme na vědomí a budeme podle toho postupovat. Je v tuto chvíli jasné, že se přerušila po dobu trvání Nouzového stavu v ČR fotbalová liga. Aktuálně řešíme, jaká bude činnost nejen A-týmu, ale i ostatních družstev po dobu Nouzového stavu. Je jasné, že nemůžeme hrát ani přípravné zápasy. Toto rozhodnutí plně respektujeme, protože zdraví a bezpečnost je na prvním místě,“ dodává k situaci tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.