Jablonečtí, za které góly obstarali Jovović a Masopust, mohou jít do reprezentační přestávky v klidu, v tabulce jim patří slušná šestá příčka. Moravané dál prožívají mizerné období. V lize prohráli pošesté za sebou s tristním skóre 3:18 a jsou předposlední.

„Navázali jsme na tři povedené zápasy s Plzní, Teplicemi a Kyjevem. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože podle mého Slovácko nepatří do toho spodku tabulky. Za přístup a nasazení musím hráčům poděkovat. Dali jsme brzo gól, což nám pomohlo. Měli jsme tam ještě další dvě šance, ale Masopust nebyl klidnější v zakončení,“ uvedl spokojený jablonecký trenér Petr Rada.

Jablonecký kouč měl pro svoji partu jen slova chvály. „Jsme na tom dobře fyzicky, podívejte se třeba na Tomáše Hübschmana. Uhráli jsme čisté konto, to je pro mě také důležité. Teď máme do soboty čas zregenerovat, čeká nás příští víkendu pohár v Pardubicích,“ uvedl pro klubový web zkušený expert Rada.

„Nevyšel nám úvod zápasu. Po hrubých taktický chybách jsme inkasovali. To s námi samozřejmě otřáslo. Snažili jsme se z toho oklepat, ale přišel druhý gól,“ litoval Michal Kordula, trenér poražených.

FORTUNA:LIGA, 11. kolo:

FK Jablonec – 1. FC Slovácko 2:0 (2:0).

Branky: 7. Jovović, 38. Masopust. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Fišer.
Žk: Lischka - Kuchta. Diváci: 2 225.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Lischka, Hovorka, Matěj Hanousek - Hübschman, Považanec - Masopust (77. Kubista), Trávník, Jovović (65. Acosta) - Chramosta (88. Ikaunieks).
Slovácko: Daněk - Krejčí, Juroška, Hofmann, Divíšek - Rezek (39. Kalabiška), Navrátil, Janošek, Havlík (55. Sadílek), Daníček - Kuchta (65. Kubala).