Opavského nováčka poslal v brněnském azylu do vedení v 25. minutě Joel Kayamba a pojistku přidal po hodině hry David Puškáč. 
Jablonecký kouč Petr Rada po porážce 0:2 přiznal, že jeho týmu chyběl klid v zakončení.

„Do zápasu jsme vstoupili poměrně slušně, domácí jsme do ničeho nepouštěli. Byli jsme hodně aktivní, hráli jsme na dva klasické útočníky. Pak ale přišel moment, kdy jsme dostali branku. Domácí šli do vedení a my jsme tam měli nějaké náznaky ze stran. Bohužel naše centry byly nepřesné a domácí to odvraceli. V koncovce jsme nebyli tak přesní a trpěliví. Až na jednu střelu jsme tam toho moc neměli,“ přiznal pro klubový web kouč.

Snaha srovnání výsledku ve druhém poločase nepřinesla. „Chtěli jsme do něj jít aktivně směrem dopředu, měli jsme spoustu střel, ale častokrát to bylo zblokované nebo se to špatně odrazilo. Pak přišla standardní situace domácích, opavští to tam dobře vyřešili a dali na 2:0. Snažili jsme se to střídáním oživit, ale v důsledku toho počasí jsme se do hry už moc nedostali. Hra byla v závěru rozkouskovaná, byla tam spousta nepřesností. Nebyli jsme klidní, abychom některou ze situací vyřešili gólově. Mrzí mě, že jsme neskórovali.“

„Jsem za výhru rád. Zápas jsme si odpracovali. Věděli jsme, že potřebujeme eliminovat křídelní hru Jablonce a hráči to splnili do puntíku. Počasí nám asi nahrálo. Šli jsme do toho zápasu se zesílenými stranami. Moc jsme chtěli vyhrát, byla ta pro nás složitá situace. Vítězství je to pro mě zasloužené, soupeře jsme do žádné šance nepouštěli,“ cenil si výhry opavský kouč Roman Skuhravý.
 
Po pauze přivítá 16. září jablonecká parta na Střelnici Mladou Boleslav.

Slezský FC Opava – Jablonec 2:0 (1:0)Branky: 25. Kayamba, 61. Puškáč. Rozhodčí: Matějček – Paták, Mokrusch. ŽK: Jursa, Šrom - Doležal, Trávník, Masopust, Považanec. Diváci: 953:
SFC Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Svozil – Kuzmanović, Jursa, Kayamba (88. Juřena), Zavadil, Zapalač – Puškáč (90. Řezníček), Smola (69. Jurečka). Trenér: Skuhravý
FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Masopust, Trávník, V. Kubista (69. Považenec), Jovović (78. Acosta) – D. Ikaunieks (70. Chramosta), Doležal. Trenér: Rada.