„Mám pomáhat jako asistent trenéra a vypomáhat i jako vedoucí týmu, což bude prakticky něco podobného, jako jsem dělal v béčku. Tady to bude ve větší míře, co se týče organizace, protože u ligového týmu je to složitější. Určitě se na to těším, je to pro mě krok dopředu. Věřím tomu, že budu nápomocný tomu, abychom se zvedli a začali stoupat tabulkou nahoru," říká ke své nové roli Tomáš Čížek, rodák z Děčína, který v české lize oblékal mimo jabloneckého také dresy Sparty Praha nebo Bohemians Praha 1905. V zahraničí nabral bohaté zkušenosti v ruské lize.

Celý tým si uvědomuje, jaká je naše situace po nevydařeném podzimu a cíl pro jarní část je jasný! „Hlavní příčinou je, že jsme nestříleli branky. Musíme ale zapracovat na všem. Pokud jsme na 14. místě, tak tam není toho moc, co by se dalo vypíchnout. Některé zápasy nebyly špatné, co se týče herního projevu, ale chyběly nám branky. Máme na čem pracovat a musíme se z toho dostat sami," říká na startu zimní přípravy trenér Petr Rada. „Chceme se posunout výš, abychom se vyhnuli sestupovým problémům," dodává Petr Rada.

Nejinak to vidí také nejzkušenější hráč v našem týmu Tomáš Hübschman. „Všichni vnímají, jaká je situace a jak jsme na tom. Naše postavení v tabulce neodpovídá tomu, jaká je tady kvalita týmu. V některých zápasech jsme ukázali, že tým sílu má, ale měli jsme problém se střílením branek. Pokud tohle zlepšíme, tak věřím, že budeme víc úspěšní. Čeká nás regulérně boj o záchranu, musíme se koukat v tabulce víc pod sebe. Spokojení budeme s tím, že se dostaneme někam doprostřed tabulky. A v poháru se budeme snažit dojít co nejdál," říká po úvodním trénink kapitán Tomáš Hübschman, který si v závěru podzimu připsal již svůj 301. start v české nejvyšší soutěži.

Rozpis zápasů v zimní přípravě

Zimní Tipsport liga - skupina A Horní Počernice

8. 1. 2022 13.00: FK Jablonec - FK Dukla Praha
11. 1. 2022 10.30: FK Jablonec - AC Sparta Praha B
15. 1. 2022 10.30: Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec

Soustředění Španělsko

Přesný termín je v jednání: FK Jablonec - FC Winterthur (Švýcarsko, 2. liga)
22. 1. 2022 15.30: FK Jablonec - FK Rostov (Rusko, 1. liga)
26. 1. 2022 15.30: FK Jablonec - FK Bodø/Glimt (Norsko, 1. liga)

Kádr FK Jablonec pro zimní přípravu 2022 (stav k 3. lednu)

Brankáři: Jan HANUŠ, Vlastimil HRUBÝ, Tomáš VAJNER

Obránci: Patrik HAITL, Libor HOLÍK, Jan KROB, Jakub MARTINEC, Michal SURZYN, David ŠTĚPÁNEK, Jaroslav ZELENÝ

Záložníci: Michal ČERNÁK, David HOUSKA, Tomáš HÜBSCHMAN, Miloš KRATOCHVÍL, Vojtěch KUBISTA, Tomáš MALÍNSKÝ, David NYKRÍN, Václav PILAŘ, Dominik PLEŠTIL, Jakub POVAŽANEC, Tomáš SMEJKAL, Antonín VANÍČEK, Vojtěch WERANI

Útočníci: Ali-Abubakar TORFIQ, Martin DOLEŽAL, Dāvis IKAUNIEKS, Martin NEŠPOR