Příznivci Jabloneckých mohou být pouze v počtu, který je desetinou kapacity hlediště. Protože zájemců a nositelů permanentek je mnohem více, než je povolené množství, bude to klub řešit rezervačním systémem právě pro vlastníky permanentek. Systém byl spuštěný už ve čtvrtek. Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách klubu.

A na co se ti šťastní mohou těšit? Jablonečtí fotbalisté jsou v současné chvíli na druhé příčce ligové tabulky, podávají vynikající výkony a tak se dá říct, že jsou favority zápasu.

Vždyť Olomouc je až na místě devátém. Rozhodně ale není soupeřem, kterého by bylo možné podcenit. I když jejich bilance v posledních zápasech není zrovna nejlepší – tři remízy, jedna výhra, jedna prohra. To FK je na tom výborně, 4x výhra , jednou „plichta“. Oba kluby se utkaly v lize 49 x , bilance z pohledu domácího FK – 23 – 13 – 13.

Nejvýraznějšího vítězství dosáhli jablonečtí fotbalisté v sezóně 2015/ 2016, kdy v utkání třináctého kola vyhrál Jablonec na Střelnici 4:0. Nejlepším střelcem v historii vzájemných klání je David Lafata, který v těchto utkáních skóroval 7x . Kanonýři jsou i v současných kádrech. Na straně Jablonce to je jedenácti gólový Schranz, u Olomouce Gonzáles se 7 ligovými brankami. Gonzáles je také nejčastěji střílejícím hráčem, na soupeřovu branku vyslal v dosavadních zápasech 61 střel.

O přítomnosti kanonýrů ale příliš nesvědčí nejčastější výsledek vzájemných zápasů – 1:0. Fanoušci věří, že se v neděli na Střelnici dočkají většího brankového přídělu a hlavně tří bodů pro FK Jablonec! Hráči se už konečně dočkají té pravé fotbalové atmosféry, kterou museli na dlouhou dobu oželet. V neděli od 15 hodin je poženou za vítězstvím konečně zase hlasivky fanoušků, i když jen v omezeném množství. Ale, jak praví přísloví: Lepší něco, než-li nic.