První zápas by si v jabloneckém dresu mohl zahrát už v úterý, kdy na svěřence trenéra Radoslava Látala, čeká na kempu srbský soupeř FK Novi Pazar.

"Moc se těším na tuto výzvu. Vím, že česká liga je kvalitní a jsem rád, že Jablonec projevil zájem, abych tou mohl být. Doufám, že svou šanci využiju, pomůžu Jablonci, ale i sobě. Ať už herními minutami, které mi pomůžou získat další herní praxi, tak i nějakými góly a asistencemi," řekl nedávno 22letý Sebastian Nebyla.

Slovenský středopolař či ofenzivní záložník, jehož tržní hodnoto je podle uznávaného portálu transfermarkt.com v přepočtu přibližně 10 milionů korun, je od mládí považován za fotbalový talent. Od kategorie U15 je stabilním členem reprezentačních výběrů Slovenska, aktuálně obléká dres reprezentace do 21 let, kde se potkává s naším bývalým brankářem Jakubem Surovčíkem.

Bedřichovský noční maraton
Bedřichovský noční marathon ovládli Kocumová a Knop

K týmu se připojil v sobotu odpoledne, následně se dořešila administrativa a od neděle naplno pracuje s novým týmem v přípravě na start jarní části ligy. "Celkově byly poslední dny hodně rušné, už jsem chtěl být co nejdřív s týmem a aby bylo vše uzavřené. Kluci mě přivítali hezky. Osobně jsem nikoho z týmu neznal, ale máme dost prostoru se lépe poznat," líčil pro oificiální web jabloneckého klubu své první chvíle v novém působišti ofenzivní záložník.

Odchovanec trnavského Spartaku podepsal už v 16 letech dvouletý kontrakt s anglickým West Ham United. Na období v dresu Kladivářů vzpomíná dodnes jen v dobrém. „Dalo mi to hodně po fotbalové i lidské stránce. Přičuchl jsem k jinému hernímu stylu,“ ohlíží se za svým juniorským angažmá na ostrovech.

Adam Žitný.
Cyklokrosař Adam Žitný má jasno. Chce se dostat do reprezentace

Kroky talentovaného mladíka dále směřovaly zpět na rodné Slovensko. Tři sezony oblékal dres Dunajské Stredy, kde si poprvé okusil nejvyšší soutěž. Loni v létě zamířil jako volný hráč do chorvatského týmu NK Istra 1961, kde v podzimní části nastoupil v deseti zápasům a jednou skóroval.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...