„Důležité jsou tři body, výhra s nulou, dva góly. Prostě dobré vykročení do nové sezony. Bohemka hrála bojovně, ale zvládli jsme to. Jsem rád, že to tam padlo a vyhráli jsme. Využil jsem svoji rychlost, při druhé brance jsem tam byl dost sám,“ řekl hrdina večera Jan Matušek a jedním dechem dodal: „Souhra po těch letních změnách ještě není nejlepší, ale věřím že se to zlepší.“

Na hodně podmáčeném trávníku jablonecké Střelnice začali hosté odvážně, avšak celkově byli ve všech statistikách i herně lepší domácí. „Začátek byl opravdu z naší strany dobrý, ale po inkasované brance už byla hra rozháraná. Moc šancí jsme neměli a hlavně jsme neuhlídali Matouška, o kterém jsme se bavili. Snad si to v našem týmu sedne,“ uvedl zklamaný hostující ofenzivní hráč Petr Hronek.

Odlišné názory na ligovou premiéru měli i oba trenéři. „Jsem rád, že jsme i přes chyby proti těžkému soupeři obstáli. Důležitá je výhra. Matoušek je nadstandardní hráč, dnes dal góly, ale důležitý byl i druhý forvard Doležal, který uhrál všechny míče,“ prohlásil jablonecký trenér Petr Rada.

Ilustrační fotografie, fotbal.
FK Jablonec B tým odstartoval přípravu

„V prvním poločase jsme byli lepší, ale chybnou malou domů jsme soupeři a Matouškovi dali dárek. Ve druhé půli některým novým hráčům docházely síly a zápas pro nás dopadl špatně,“ hodnotil zápas kouč poražených Martin Hašek, jehož tým dohrával v úplném závěru po druhé žluté kartě bez vyloučeného Daniela Köstla.

„Byl to dobrý zápas, úvod sezony je vždy důležitý,“ dodal jablonecký stoper Dominik Plechatý.

 

FORTUNA:LIGA, 1. kolo:
Jablonec - Bohemians 2:0 (1:0)
Branky: 19. a 84. Matoušek. Rozhodčí: Franěk – Blažej, Kříž. ŽK: Považanec – Köstl, Hůlka. ČK: 92. Köstl (Bohemians). Diváků: 2 612.
Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Sýkora - Matoušek (90. Krob), Hübschman, Kratochvíl (80. Kleštil) - Považanec, Jovovič (86. Pilík) - Doležal. Trenér: Petr Rada.
Bohemians: Valeš – Hůlka, Köstl, Šmíd (79. Vaníček) – Bartek, Jindřišek, Vacek, Podaný – Hronek, Keita (57. Koubek), Vodháněl (71. Nečas). Tremér: Martin Hašek.