Změna se, vzhledem k výsledkům jarní části FORTUNA:LIGY, dala čekat. Kdo nahradí Látala? Ve hře je jméno exlibereckého Luboše Kozla.

Dnešní krátká zpráva FK Jablonec přinesla to, co se v kuloárech očekávalo a o čem se neoficiálně v závěru sezony 2023/2024 hovořilo. Trenér Látal u mužstva končí!

Očekávání, se kterými do Jablonce přišel, tedy posunout mužstvo v tabulce do vyšších pozic a vyhnout se tak baráži a boji o udržení, se nesplnilo. Jablonečtí bojovali o záchranu a vedení klubu určitě spokojené nebylo. Chvílemi jim asi vstávaly vlasy hrůzou.

Ostatně, statistika a řeč čísel je jasná. Pod vedením trenéra Látala sehrálo mužstvo třiatřicet zápasů. Bilance? sedm vítězství, čtrnáct remíz a dvanáct proher! V konečné tabulce Fortuna ligy jedenácté místo sice není úplným propadákem, ale je daleko za očekáváním. A tak na sebe nenechalo rozhodnutí vedení klubu dlouho čekat.

Přišlo v pátek šestého června.

Kdo jej nahradí zatím není známo. Ale jedno jméno se už proslýchá – Luboš Kozel. Zda to tak opravdu bude, se fanoušci dozví v nejbližších dnech. Teď už klidnější Miroslav Pelta určitě nebude rozhodnutí dlouho odkládat.

"Složení nového realizačního týmu bude oznámeno v nejbližších dnech," předal klubové rozhodnutí fotbalové veřejnosti mluvčí klubu Martin Bergman a ústy vedení zároveň trenérům poděkoval služby v Jablonci a popřál hodně štěstí v jejich další kariéře.