„Na novou výzvu se určitě těším. Doufám, že Jablonci pomohu k co nejlepším výsledkům. Pana trenéra Radu osobně moc neznám, ale jeho jednání se mnou bylo sympatické. Hostování v Jablonci beru jako další důležitý a velký krok v kariéře,“ řek dvacetiletý stoper Dominik Plechatý, který bude nosit jablonecký dres s číslem 13. Už s ním také fotografům pózoval.

Během letní přípravy se Radovým svěřencům nevyhýbala zranění. Stoper Jakub Jugas, který v Jablonci hostuje ze Slavie, má svalové potíže. V utkání s Bielefeldem se zranil alternující Vojtěch Kubista, který si poranil koleno a prognózy nejsou příliš pozitivní.

Další obránce David Štěpánek je stále v rekonvalescenci po zimním úrazu křížového vazu v koleni. Ještě pár měsíců bude podle informací oficiálního klubového webu trvat, než se do hry vrátí.

Vedení klubu muselo situaci akutně řešit a podařilo se domluvit s talentovaným stoperem, který dostal od Sparty svolení s Jabloncem trénovat.

Oba kluby teď administrativně hostování reprezentanta do 21 let řeší.

Plechatý je odchovancem Sparty, za kterou letos v lednu poprvé naskočil do nejvyšší fotbalové soutěže. Český mládežnický reprezentant dosud v první lize odehrál pět zápasů.