Hvězdou zápasu se stal jablonecký brankář Vlastimil Hrubý, jenž chytil v první půli vyložené šance útočníka Benjamina Tetteha a ve druhé penaltu kapitána Nicolae Stanciua. Při zakončení forvarda Matěje Pulkraba mu pomohla pravá tyč.

„Bod musíme brát. V závěru jsme měli šance, ale to i Sparta, která jich měla víc. Při penaltě jsem původně chtěl jít na druhou stranu, ale Stanciu se dlouho koukal do jiného místa, tak jsem to změnil. Jedeme domů s bodem a spokojeni,“ řekl jablonecký brankář Vlastimil Hrubý, hvězda zápasu.

„Závěr byl hektičtější,“ usmíval se rovněž spokojený jablonecký trenér Petr Rada, který v chladném nedělním podvečeru sundal ve druhé půli bundu: „Bod bereme, ze Sparty je vždycky cenný, je to bod z venku, tedy plus. Možná jsme mohli být i úspěšnější, ale chyběl nám ve finálovkách důraz a větší pozornost.“

Největší rozruch přinesla 69. minuta, kdy sparťanskému kapitánovi Stanciovi chytil zmiňovanou špatně kopnutou penaltu jablonecký brankář Hrubý. Penalta se kopala až po prozkoumání videa. Na něm rozhodčí Královec odhalil faul hostujícího Trávníka na domácího forvarda Pulkraba. „Po chycené penaltě nám trošku narostla křídla, před kluky smekám, jak to zvládli,“ dodal k hodnocení Rada.

Jeho svěřenci měli asi největší šanci devět minut před koncem, ale Lischka po rohu hlavou neskóroval, Chramosta se neprosadil ve 4. minutě nastavení. Sparťanský brankář Nita udržel čisté konto.

Sparta ztratila další body, navíc doma. Zklamání bylo patrné. „Chyběla nám větší kvalita v útočné fázi a zakončení. Věděli jsme, že nás čeká hodně těžký soupeř, ale v první půli jsme měli nějakou šanci dotáhnout. Ve druhé nám chyběla lepší finální fáze, chyběl nám ve středu pole Kanga. Jinak to byl vyrovnaný zápas. Mrzí nás, že se nám nepodařilo skórovat,“ prohlásil sparťanský trenér Zdeněk Ščasný.

FORTUNA:LIGA, 16. kolo:

Sparta - Jablonec 0:0. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek. ŽK: M. Frýdek, Civić – Sobol, Hübschman. Diváků: 11 604.

Sparta: Nita – Wiesner (78. V. Vukadinovič), Radaković, Costa, Civić – Chipciu, Stanciu, M. Frýdek, Plavšić (62. Vatajelu) – Tetteh, Pulkrab (75. J. Šural).
Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Břečka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman – Jovović (46. Kratochvíl, 63. V. Kubista), Trávník, Považanec, Sobol (83. J. Chramosta) – Doležal.