„Zápas se lámal ke konci, kdy jsme se dostali do kombinace, ale ve finální části jsme to nedotáhli,“ řekl sparťanský kouč Vrba.

Jablonec má z výsledku radost. „Víme, jaké je to tady těžké a bod je pro nás dobrý. Sparta nás na konci tlačila, a tak je remíza dobrá,“ uvedl jablonecký hrdina zápasu Tomáš Čvančara, jenž vyrovnal v 48. minutě na konečný stav.

Sparta od 4. minuty vedla, ale nakonec stejně zaváhala. „Z utkání se dalo vytěžit víc, měli jsme vyhrát. Lob mě při gólu hned napadl, a první myšlenka bývá vždy nejlepší. Bohužel jsme nepřidali druhý gól a nemohli hrát více v klidu. Následovala hluchá pasáž a nakonec jsme inkasovali na konečných 1:1,“ řekl autor úvodní branky zápasu Václav Drchal.

Vrba neskrýval zklamání. „Asi jsme byli aktivnější, měli aktivní nástup do druhé půle, ale nezvýšili jsme na 2:0 a Jablonec z hezké akce vyrovnal. Tu situaci jsme měli vyřešit před ztrátou míče lépe. Od 25. minuty jsme moc nakopávali a už jsme se do hry tolik nedostali, což byla chyba,“ dodal Vrba.

FORTUNA:LIGA. 8. kolo:

Sparta – FK Jablonec 1:1 (1:0).

Branky: 4. Drchal (Haraslín) – 48. Čvančara (Krob).