"Máme bod, ztratili jsme dva," řekl po zápase jablonecký trenér Petr Rada.

 Jablonec po porážkách na Slavii a Ostravě nevyhrál třetí zápas v řadě, trenér Karel Jarolím čeká při svém boleslavském angažmá na výhru už zápasů devět.

 „Vzhledem k vývoji zápasu jsem zklamaný. Navíc jsme mohli přidat druhý gól a za stavu 0:2 už by to bylo pro Jablonec těžší,“ litoval zklamaný hostující kouč Jarolím.

 Nadšený nebyl ani jeho protějšek na lavičce domácích. „Byl to boj víc než fotbal. Boleslav je kvalitní tým, který nepatří do boje o záchranu, což se ukázalo. Musíme se s dnešním výsledkem srovnat a připravit se na další utkání ve středu,“ uvedl Rada, jehož partu čeká v týdnu Slovácko.

 Snad do té doby hráči vstřebají únavu. Hřiště totiž bylo rozbahněné a je zápas stál hodně úsilí. „Míč skákal, byl to fakt boj,“ uvedl asistent u první boleslavské branky Tomáš Ladra, ještě na podzim hráč Jablonce.

 „Hřiště se horšilo, terén všem bral síly a nebyli jsme stoprocentně fresh. To je jasné a myslím, že to bylo i vidět. Základem bylo hrát opatrně, neudělat chybu. Člověk se v těchto podmínkách prostě musí chovat trošku jinak, než za normálních okolností,“ uvedl jablonecký středopolař Miloš Kratochvíl.

 Terén zápas ovlivnil, na tom se shodli i trenéři. „Ve druhé půli jsme hráli na horší půlku hřiště, přesto jsme byli aktivnější, ale další gól jsme nedali. Pro naše technické hráče dnes ideální podmínky nepanovaly,“ uvedl Rada a litoval rovněž inkasované branky: „Na standardky jsme byli připravení, ale dostali jsme z ní gól.“

 „Nechtěli jsme jen nakopávat, to není náš styl. Dnes to bylo o pohybu, který byl za daných okolností klíčový,“ měl jasno Jarolím.

 Diskutovaný moment nastal v 83. minutě, kdy se v domácím pokutovém území srazili jablonecký Považanec a hostující Mašek. Rozhodčí klání Emanuel Marek řešil situaci i s pomocí WARu, penaltu proti Jablonci nakonec nenařídil.

Fotbalová FORTUNA:LIGA, 20. kolo:

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

 Branky: 37. Kratochvíl - 16. Šimek. Rozhodčí: Marek - Caletka, Antoníček - Hrubeš (video). ŽK: Martinec - Malínský. Bez diváků.

Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Krob - Považanec - Kratochvíl, Kubista, Schranz (73. Pleštil), Jovovič (90. Podaný) - Doležal. Trenér: Rada.

M. Boleslav: Diviš - Douděra, Šimek, Křapka, Preisler - Takács, Dancák - Malínský (67. Skalák), Ladra (73. D. Mašek), Zmrhal (90.+4 Jakub Klíma) - Škoda (68. Drchal). Trenér: Jarolím.