Karviná doma ani na sedmý pokus v ligové sezoně nevyhrála, Jablonec poskočil na třetí místo tabulky. „Už jsem chtěl Martina Doležala pomalu střídat, odehrál totiž velkou porci už v poháru Opavě, ale on nakonec dal branku a je to pro něj hodně pozitivní,“ radoval se jablonecký trenér Petr Rada, jehož svěřenci se museli vyrovnat s náročným cestováním, neboť v úterý vybojovali pohárový postup v Opavě.

„Podruhé v týdnu jsme cestovali takovou vzdálenost. Bylo to náročné. Já si při takových dálkách čtu, mám totiž starý telefon a dávám přednost koupeným novinám,“ vykládal Rada na tiskovce. „Tří bodů si ceníme, protože jsme tu loni dvakrát prohráli. Fyzicky hráči obstáli, vydrželi hodně soubojů. Před zápasem se Spartou je to pro nás pozitivní,“ dodal.

KARVINÁ – JABLONEC 0:1 (0:0)
Branka: 77. Doležal. Rozhodčí: Berka – Hájek, Horák. ŽK: Šašinka, Ndefe – Jovovič, Krob. Diváci: 2530.
Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundič, Moravec (46. Čonka) – Vukadinovič (77. Lingr), Smrž, Hanousek, Galuška – Šašinka (83. Petkov), Petráň. Trenér Straka.
Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovovič (70. Chramosta), Kratochvíl, Hübschman, Považanec (90. Pilík), Sýkora – Doležal (84. Kubista). Trenér Rada.