Vedoucí tým FORTUNA:LIGY dál kráčí ligovou soutěží bez porážky. Ve šlágru kola potvrdila Slavia roli papírového favorita na jablonecké Střelnici, kde góly Součka a Olayinky zvítězila 2:0. Víc šancí už poslední zápas ligového kola nenabídl a Slavia tak na Střelnici zvítězila 2:0, stejně jako v loňské sezoně. K zápasu se vyjádřil také útočník Martin Doležal.

Zvýšili jste aktivitu až za stavu 0:2. Proč ne dříve?
Něco už jsem naznačil. Ztráty balonu a malá aktivita dopředu. Když potom prohráváte se Slavií 0:2, tak už nemáte co ztratit a proto ta naše větší odvaha. Dneska nám to díky kvalitě soupeře nešlo.

Ukázala Slavia, že je nejlepším mužstvem v Česku?
Určitě. Mají nadupaný kádr a ta jejich kvalita je obrovská. Hrají vyrovnanou partii s předními evropskými mužstvy a to mluví za vše.

Vy jste měl vpředu hodně těžkou práci, byl jste tam odříznutý.
Je to tak. Škoda, že jsme to víc nedoplňovali, hlavně v druhé půli. Byly tam odražené balony, které jsme nezískávali.

Co by na Slavii stačilo, aby si body domů neodvezla?
Proti Slavii bychom museli předvést nadstandardní výkon, ale jinak si myslím, že jsme se docela drželi a hra nebyla až tak špatná. Ale těch pár šancí jsme nevyužili.

Jak moc scházeli hostující hráči ze Slavie?
Bohužel, nemohli hrát, to je takovej českej nešvar. Chtěli jsme se s tím nějak vyrovnat, ale Slavia prostě hrála dobře. Ale hráči, kteří za ně hráli, odvedli dobrej výkon.

Vlastimil Cakl