Mají změny vliv na atmosféru mužstva?
Změny, které v týmu nastaly, byly vidět na výsledcích v přípravě. Bude to chtít nějaký čas, než si sestav sedne. Ale atmosféra je dobrá.

Jsou hráči před prvním zápasem více nervózní než obvykle?
Určitě nějaká nervozita panuje. Nemyslím si ale, že začátek soutěže je až tak rozhodující. Právě u nás se v té minulé potvrdilo, že náš start nebyl optimální a že jsme začátek tak dobrý neměli. No a konec se nám pak vydařil. Vybojovali jsme umístění, jaké jsme chtěli. Určitě, když se začátek nepovede, tak sezóna nekončí. I když zvládnout začátek je pro každého příjemné. A pro nás tato sezóna bude hodně dlouhá. Musíme se dát dohromady tak, abychom uhráli kvalitně celou sezónu, nejen první zápas.

Přišlo hodně mladých hráčů, jak jim budete pomáhat vy, jako kapitán?
Dobře si vzpomínám, když jsem přišel na začátku svojí kariéry do kabiny jako mladej. Pamatuji si dodnes, jak se ke mně tenkrát hráči chovali. Proto se novým spoluhráčům snažím co nejvíce pomoct. Musí z nich hlavně opadnout stres. Spousta z nich se nachází v situaci, že neví, jestli má pozdravit „ahoj“ nebo „dobrý den. U nás není s tímhle v kabině problém. Nerozhoduje věk, ale hřiště a jak je hráč platný pro tým, jakou v něm má roli.