Po pětačtyřiceti minutách hry na jablonecké Střelnici se dalo říct, že domácí mají za sebou zatím bez pochyby nejlepší poločas v letošní ligové sezóně a je na nadějné cestě, aby konečně zapsal premiérové vítězství.

Prosadili se přitom oba domácí útočníci – Chramosta a Krulich. Slovácko se v prvním poločase prezentovalo hodně mdlým výkonem a soupeřovu branku téměř neohrozilo. Stále ale zbývalo ještě minimálně 45 minut, ve kterých se toho na obou stranách mohlo hodně změnit.      

Domácí ale byli rozhodnutí, že si nenechají tentokrát výhru a body odvézt. Bojovali, jak nejlépe mohli a vyplatilo se jim to. Ani ve tříminutovém nastavení se hosté na nic nezmohli.

Nejprve Matěj Náprstek nastřádal cenné vteřiny na útočné polovině. O míč ho připravil až Michal Kadlec, jenže Slovácko už opravdu má jen minimum času na zvrat.

Ani v 92. minutě se hostům nedařilo dostat na útočnou polovinu. Individuálně to zkusil Pavel Juroška, jehož ve středu pole zastavil důrazný Jakub Martinec.    A pak už rozhodčí pískl konec zápasu v Jablonci. A tam se konečně mohli fanoušci radovat.

Domácí tým si zapsal první výhru v letošním ligovém ročníku. A nutno říct, že zaslouženou. Jablonečtí zásluhou Chramosty a Krulicha vstřelili dva poměrně rychlé góly a zápas bez problémů kontrolovali. Slovácko na zvrat pomýšlet nemohlo, za celý zápas totiž ani jednou netrefilo soupeřovu branku. 

Kouč Slovácka Martin Svědík byl po skončeném zápase ke svým svěřencům kritický. „Vstup do zápasu jsme měli docela aktivní, měli jsme tam standardky, ale nic jsme z toho neměli. Pak zahrozil Jablonec míčem skrz vápno a to jakoby byla předzvěst toho, jak ten zápasu bude vypadat a jaký bude mít ráz. Za chvíli jsme tam nezajistili levou stranu, dál tam propadneme v osobním bránění a soupeř skoruje. My máme šanci, ale nedáme. Dál se nám to opakuje jak přes kopírák a je to o dvě branky. Hráči Jablonce tam měli spoustu času zakončit a to i ze dvou dotyků, to je až trestuhodné. Součinnost mezi hráči nebyla taková, jaká by měla být. Až do střídání jsme vlastně vůbec neohrožovali branku soupeře a nechávali jsme tam okénka pro brejky domácích. Až pak jsme začali trochu hrát, ale jen po vápno. Za celý zápas jsme neměli střelu na bránu, takhle se hrát nedá. Nedaří se nám výsledkově ani herně. Domácí byli pod tlakem a to vítězství potřebovali, jenže my jsme jim to hodně usnadnili. Jablonec vyhrál naprosto zaslouženě,“ přiznal kouč Slovácka.

Velkou úlevu cítil po prvním vítězství jabloneckých barev lodivod Radoslav Látal. „Ze zápasu jsme měli obavy, byly tam problémy se zdravotním stavem mužstva, navíc hráči měli v nohách prodloužení zápasu v Domažlicích. Šli jsme do toho zápasu s odhodláním, ale s tou obavou. Vyšel nám ale dobře vstup do zápasu, dali jsme dvě krásné branky a to nás hodně uklidnilo. Měli jsme šanci i na 3:0, jenže Chramosta trefil brankáře do tváře. Škoda, mohlo to být ještě klidnější. Slovácko se nám tam dostávalo až v závěru, ale defenzíva pracovala dobře a udržela nulu. Konečně jsme to zvládli. Všichni, nejen já, ale i hráči, cítíme obrovskou úlevu. Tíha vítězství tam pořád byla. Jsme strašně rádi za to, že jsme to zvládli,“ říkal s úlevou jablonecký kouč.

Gólově se poprvé prosadil mladý útočník Krulich. „Jsem za něj strašně rád. Do poslední chvíle jsme se rozhodovali mezi ním a Drchalem. Nakonec jsme se rozhodli pro něj, měl v nohách méně kilometrů z Domažlic a je teď agresivnější a nebezpečnější. Drchy má teď trochu smůlu, má období, kdy mu to tam nepadá,“ vysvětloval Látal.

Jablonci zejména v prvním poločase výborně fungovala pravá strana, odkud hrozilo největší nebezpečí. „Záměrem bylo dostat Tchanturishviliho do středu, měl tam za úkol dostávat náběhy za obranu a plnil to výborně. Vsadili jsme na to a vycházelo nám to. Byla z toho spousta šancí,“ přiznal jablonecký kouč. „V defenzivní části jsme přecházeli na tři stopery, v útočné fázi zase do čtyřky. Martinec se vysouval do středové řady. Chtěli jsme dostávat více hráčů do zakončení. V druhé půli už jsme hráli na klasické tři obránce. Celkově si myslím, že kdybychom měli o tři čtyři body víc, tak se naše defenzíva hodnotí daleko lépe,“ dodal Látal.


FK Jablonec – FC Slovácko 2:0 (2:0)

Branky: 10. Chramosta (Čanturišvili), 20. Krulich (Štěpánek)

Karty:   56. Chramosta (JAB), 88. Hanuš (JAB) – 32. Doski (SLO), 58. Cicilia (SLO), 74. Heča (SLO), 87. Valenta (SLO)

 Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:15.


FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar – Kratochvíl, Martinec, Houska (81. Hübschman), Čanturišvili (89. Náprstek) – Krulich (73. Drchal), Chramosta (C) (73. Jovović).
Náhradníci: Fendrich – Schön, Nykrín, Slávik, Alégué.


1.FC Slovácko: Heča – Kalabiška (46. Reinberk), Daníček, M. Kadlec (C), Doski – Holzer (46. Cicilia), Havlík (67. Valenta), Trávník, Siňavskij, Petržela (67. P. Juroška) – Vecheta.
Náhradníci: Fryšták – Srubek, Kim, Brandner, Holásek.

Diváci: 2 642