Nový trenér „sklářů“ Stanislav Hejkal, který měl na lavičce Teplic prvoligovou premiéru, se nerozpakoval a podle očekávání vsadil na svůj oblíbený systém se třemi stopery a dvěma útočníky, na hrot se vedle Vaněčka postavil Hora.

A právě Jakub Hora otevřel skóre zápasu, když z první a také poslední vydařené akce Teplic úvodní půle skóroval. To Žitný obral u rohového praporku o míč Holeše, předložil přes vápno nabídku Horovi, který ve skluzu s přispěním bránícího Lischky překonal Hrubého.

Holeš svou školáckou chybu napravil o pár minut později parádní střelou z první, Diviš byl bez nároku a bylo srovnáno. Jablonec byl v první pětačtyřicetiminutovce lepší, více držel míč na svých kopačkách, ale nedokázal svou převahu přetavit v góly. V největší šanci se octil Považanec, v ideální střelecké pozici mu ale selhala mířidla.

Také do druhého poločasu vstoupil lépe Jablonec, hlavička Trávníka, režiséra hry kouče Petra Rady, byla opravdu nebezpečné. Tepličtí hru vyrovnávali, chvílemi byli i aktivnější, vyložené šance si ale nevytvářeli.

Přesto oproti minulým duelům působili mnohem svěžejším dojmem a na hřišti byla jejich vůle po úspěchu znát. Remízu chtěl v závěrečné desetiminutovce odklonit ze scénáře Lischka, brankář Teplic Diviš byl však proti, vytáhl parádní zákrok. Co se nepovedlo Lischkovi, povedlo se v poslední minutě Masopustovi. Jeho rána do šibenice zpoza šestnáctky byla výstavní a hostům ze Střelnice zajistila tři body, Diviš byl tentokrát bez nároku.

FK Teplice - FK Jablonec 1:2 (1:1).
Branky: 16. Hora – 26. Holeš, 90+1. Masopust.
Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Caletka.
ŽK: 20. Ljevković - 44. Trávník.
Diváci: 2531.
Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković, Kučera – Žitný (90+1. Čmovš), Shejbal – Vaněček (58. Jindráček), Hora (82. Hyčka).
Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman – Masopust, Trávník, Považanec (86. V. Kubista), Jovović (90+1. R. Acosta) – Chramosta (64. D. Ikaunieks).